Komponistam Raimondam Tigulam bija iespēja pārcelties uz dzīvi Rīgā, kur norit aktīva kultūras dzīve, lai gan pašam darbu netrūkst. Taču viņa pārliecība bija, ka Latvijā pilnīgi iespējams dzīvot "ar vienu kāju Rīgā, ar otru Talsos". Raimonds ir laimīgs, ka izdodas soli pa solim saremontēt dzimtas mājas. Šeit dzīvot, komponēt un justies ļoti labi.
Skats uz naksnīgo mēnesi
Bohēmiski iedzert vīnu un karstasinīgā riksī laist lejup pa koka
kāpnēm Tigula mājās īsti nevar. Novelsieties! Tomēr komponists
iemanījies no kādreiz tukšajā mansardā izveidotajām divām istabām
graciozi "aizlaipot" līdz jumta stāva citiem stūrīšiem, kuri savu
remonta kārtu vēl tikai gaida. Raimondam ir lieli plāni. Vietas
augšstāvā pietiktu vēl vairākām telpām!
Septiņdesmitajos gados jumta stāvā mājīgu istabiņu, kurai grīda, sienas un griesti no koka, iekārtoja Raimonda ģimene. Kad radās doma par studijas izveidi, komponists nolēma, ka šī būtu laba vieta. Jaunākās paaudzes mūzikas ierakstu aparatūras pasaulē neiesvaidītam cilvēkam var šķist, kas tad tas - viena pults, kas neaizņem ne ceturtdaļu telpas, viens mikrofons un skaļruņi! Vai ar to tiešām pietiek, lai ierakstītu jaunas dziesmas un skaņdarbus, ko pēcāk klausīties CD? Tiguls, kurš savā tūkstošiem pogu, āķu un vērtņu pilnajā mūzikas ierakstu tehnoloģiju pasaulē jūtas kā zivs ūdenī, demonstrē iespējas.
Šajā mājīgajā Talsu nama jumtistabiņā, kuras logi paver burvīgu skatu uz apsnigušu mežu un mēnessgaismu, atrodas R.Tigula ierakstu studijā Moonlight Sound Design. Tajā dziedājusi Linda Leen, gan arī tapusi Raimonda Tigula un Imanta Ziedoņa nesen izdotā audiogrāmata Epifānijas. To veido deviņpadsmit I.Ziedoņa epifānijas, kas papildinātas ar R.Tigula meditatīvo mūziku.
Raimonds stāsta, ka iedvesmai grūti iedomāties labāku vietu par šo. Gleznainais skats pa logu, klusums, pēc kā mūsdienās izsalkuši tik daudzi, un mīļas bērnības atmiņas ļauj mājīgajā jumtistabiņas studijā radīt jaunus skaņdarbus.
Gaisma, smarža, klusums
Kādu vasaru, izbraukājis Toskānu, Tiguls saprata, ka viņam patīk toskāniešu neuzbāzīgais stils. Ieviest to savās mājās tobrīd šķita gandrīz nereāli. Tomēr, atgriezies Latvijā, viņš uzmeklēja Itālijā studējušu telpu dizaineri, kura teikusi - nav problēmu, varam mēģināt! Tā nu otra mansarda istaba līdzās ierakstu studijai pamazām izveidojusies par tīkamu Toskānas dizaina guļamistabu, kur komponistam atpūsties pēc saspringtās darbadienas. Koka dēļu grīda, saglabātas senās sijas un pelēkbalti toņi. "Patīk," atzīstas Raimonds.
Telpā tikpat kā nav mēbeļu: ērts matracis, kas kalpo par guļvietu, liela, balta vanna ar itāļu meistaru rokām darinātu ūdens krānu un žurnālu kaudzīte, mūzikas aparatūra uz palodzes. Ar mazām, oriģinālām detaļām Raimondam izdevies radīt šeit īpašu izjūtu. Piemēram, Latvijā pēdējo reizi 60.gados redzētie apaļie elektrības slēdži pasūtīti Skandināvijā, kur tādus lietojot joprojām.
Lielas, baltas, mazliet nopilējušas sveces un sniegbaltas vannas malas varētu būt katras sievietes sapnis par romantisku vakaru divatā ar mīļoto. Starp citu, Rīgā pie draudzenes Raimondam ir otras mājas. Ir dienas, kad komponists veic maratonu Talsi-Rīga-Talsi. No malas tas var šķist lieki zemē nomests laiks. Taču Raimonds stāsta, ka sastrēgumus šajā pusē nejūt. Brauciens ar auto no Rīgas līdz Talsiem viņiem aizņemot mazāk laika, nekā pašiem rīdziniekiem sastrēgumstundās nokļūt, piemēram, no Juglas līdz centram.
Gaisma, smarža, klusums ir matērijas, kas gaisotni mājās veido pat vairāk nekā izsmalcināti dizaina priekšmeti. Pa jumtistabas logiem paveras pasakains, pilsētas trokšņu un spilgtuma nesabojāts skats uz aizsalušo dīķi un Talsu centru, kur bērnībā komponists mācījies mūzikas skolā. Naktī pa logiem iekšā nāk zvaigznes. Atliek vien platām acīm lūkoties un justies laimīgam.