Paša rokām
Pirms gadiem septiņiem Aleksandrs Kalačovs ar savu Natāliju un trim bērniem atgriezās no Īrijas, kur bija pavadīti piecpadsmit gadi. Mājup braucot, ceļabiedros viņam bija divi plēsīgie putni. Tas bija sākums pašreizējai lidoņu kolekcijai. Demenē Aleksandrs nopirka māju un zemi un pamazām iegādājas to, "kā nav kaimiņam".
Daugavpils neparastajā tūrisma objektā Raptors Park (latviski būtu – plēsīgo putnu parks) visa kā jau ir tik daudz, ka īsto skaitu ne putniem, ne zvēriem Aleksandrs nevar pateikt. Mājas apogs, klinšu ērglis, Bengālijas ūpis, plīvurpūce, baltais krauklis, Herisa klijāns, Sibīrijas ūpis, dažādi fazāni – sudrabainais, karaliskais un citi –, Ķīnas zīda vistas, pīles, truši, suņi un daudz citu gan eksotisko, gan pazīstamāku radījumu. Pļavā ganās trīs ziņkārīgi Dienvidamerikas strausi nandu. Turpat tālāk zāli plūc astoņi Tinker šķirnes zirgi.
Parka teritorijā iekārtoti pamatīgi būvētie un atbilstoši katra putna vai zvēra vajadzībām stiprie voljēri. Tie Aleksandra paša plānoti un gandrīz pilnībā ir gādīgā saimnieka roku darbs. Tas garantē kvalitāti un voljēru atbilstību visām Eiropas dzīvnieku un putnu turēšanas prasībām.
Saista ar savpatību
Aleksandrs nav no runīgajiem, taču viņš neslēpj lepnumu par plašo kolekciju un par katru putnu vai dzīvnieku stāsta ļoti saistoši. Turklāt pie katra voljēra ir paskaidrojoša informācija gadījumam, ja pa teritoriju kāds staigā bez pavadoņa.
Visa parka dzīvā radība ir veselīga, labi barota, mierīga un draudzīga. Jo īpaši ieskatījos zivju dzenītim līdzīgajā Austrālijas kukaburrā ar garu, smailu knābi. Par viņu mēdz teikt – putns, kas smejas. Kukaburra ļoti patīk apmeklētājiem, jo ir komunikabls, jautrs. Aleksandrs ar viņu sarunājas abiem šķietami saprotamā valodā – sasvilpjoties.
Visi Raptors Park kolekcijas pārstāvji iegādāti Eiropas audzētavās Čehijā, Slovākijā, Lietuvā, Īrijā u. c. Saimnieks bilst, ka putna atgādāšana no Eiropas reizēm maksā pat dārgāk nekā pats atceļotājs. Visi parka lidoņi dzimuši nebrīvē, ir gredzenoti, čipēti, ar nepieciešamajiem dokumentiem. Putni pieraduši pie cilvēkiem, tāpēc apmeklētāji var pat nofotografēties, piemēram, ar ūpi Bubu un citiem.
Dabā tā iekārtots – plēsīgie putni barojas ar citiem dzīvniekiem, nesmādē arī maitas. Šiem spārnotajiem ir ļoti laba redze, spēcīgas kājas, asi nagi un varens, līks knābis. Aleksandrs neiesaka bāzt pirkstus aiz režģa. Visādi var gadīties!
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 23. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!