Gaismaskoks. Jauno māksla
Gaisma izstādē ir nozīmīgākais izteiksmes līdzeklis, iedvesmas un izpētes avots. Jaunie autori pētījuši tās iedarbību uz dažādiem materiāliem, tās īpašības un gaismas avotu raksturu, īstenojot idejiski piesātinātus un arī tehnoloģiski sarežģītus darbus, interpretējot Baltās nakts tēmu. Savukārt, izstādes nosaukumā ietvertais Gaismaskoks ir izstādes centrālais mākslas objekts, kas tēlaini apliecina kopējo ideju par gaismas vispārcilvēcisko un pozitīvo enerģiju.
Izstādē aplūkojams autora Artūra Novika interaktīvais objekts, kas aicinās izstādes apmeklētāju iedegt pašiem savu gaismas koku. Radītais mākslas objekts mirdzēs, tikai sadarbojoties vairākiem cilvēkiem, ne vienatnē, tā apliecinot mīlestības un draudzības enerģijas spēku. Interaktīvi būs arī citi izstādes darbi, piemēram, uzvelkot Varas cimdu (Varas cimds, autore Gundega Čīma) būs iespēja apjaust savu spēku ietekmēt apkārtējo vidi, tāpat arī ikviens varēs vērot kā mainās pilsēta dienas un nakts apgaismojumā (No putna lidojuma, autore Marija Helēna Kuzņecova), vai papildināt luminiscējošo zīmējumu kolekciju.
Izstādes autori ir Latvijas mākslas skolu audzēkņi un absolventi. Izstādes darbi ir daļa no Latvijas ekspozīcijas 2014. gada nogalē Tallinā notikušajā starptautiskās jauniešu laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta!, ko organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Izstādes ietvaros 11. septembrī plkst. 12.00 sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru notiks publiska diskusija Laikmetīgās mākslas vieta Latvijas kultūrizglītībā, aicinot mākslas skolu pedagogus dalīties ar veiksmīgiem piemēriem savā mākslas mācīšanas pieredzē, meklējot laikmetīgas mācīšanas un laikmetīgas mākslas iepazīšanas kopsakarības.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.