Izstādes iniciatore ir māksliniece Ieva Blūma, kura savā radošajā darbībā iedvesmojusies no vecvecāku atstātā kultūrvēsturiskā mantojuma. Izstāde ir stāsts par māksliniecisko komunikāciju starp jūgendstila perioda darbiem un mūsdienu moderno mākslu. Tas piedāvā iespēju aplūkot vēsturiskos lietišķās mākslas priekšmetus un mūsdienu mākslas darbus, kas apvieno pagātni un mūsdienas, radot jaunu vēstījumu.
Izstāde iepazīstina ar dzimtas vecvecmātes Minnas Blūmas izšuvumiem, kā arī ar vectēvam un mātei piederējušajiem vēsturiskajiem traukiem. Kā unikāla laikmeta liecība būs redzami otras vecvecmātes, kaucmindietes Mildas Suberes tamborējumi un ar roku rakstītā pavārgrāmata. Izstādē būs skatāmi arī vairāki vēsturiski dokumenti, kas stāsta par vectēva Kārļa Blūma daiļkrāsotāja un dekoratora darbu, kā arī viņa uzmetumi Dailes teātra dekorācijām.
Izstādi papildinās moderni Ievas Blūmas autordarbi dažādās tehnikās. Speciāli izstādei māksliniece apgleznojusi vectēva 20. gadsimta sākuma šķīvjus, mātei piederējušo Rīgas porcelānu un vairāk nekā 60 gadus vecu somiņu. Uz vectēva Latvijas laika audekliem Ieva Blūma uzgleznojusi abstraktu dzimtas stāstu, kā arī radījusi kolāžu, kas atspoguļo vectēva Kārļa un vecmāmiņas Mirdzas dzīvesstāstu.