Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas Televīzijā izrādīs jaunu dokumentālo seriālu Tas notika šeit

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, no 2018. gada 13. oktobra Latvijas Televīzijas 1 (LTV1) ēterā būs skatāms jauns dokumentāls seriāls Tas notika šeit, informēja producente Elīna Gediņa – Ducena.

Katrā sērijā varēs redzēt, kā trīs dienās trīs vēsturnieki atklās trīs unikālus stāstus par kādu mazāk zināmu Latvijas vietu. Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstinās  katrs ar  savu jaunatklāto stāstu un viņiem būs jābalso par viņuprāt spēcīgāko stāstu vai vislabāk pierādīto leģendu vai apšaubīto mītu. Labākā stāsta nosaukums tiks dots kādai īpašai vietai šajā pilsētā.

Raidījumā Tas notika šeit vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle un Gatis Krūmiņš kopā ar Dāvidu Ernštreitu dodas uz piecām dažādām Latvijas vietām - Viļķeni, Vārkavu, Gramzdu,  Birzgali un Stendi,  - lai trīs dienu laikā meklētu un pētītu unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus, kas apgāztu mītu, ka šajās vietās nekas ievērojams nav noticis.

Raidījumā atklāsies dažādi pārsteidzoši un līdz šim nezināmi fakti, piemēram, par grāmatniecības uzņēmuma Valters un Rapa dibinātāju Arturu Valteru, to, kur un kā Latvijā tapa hercoga Jēkaba kuģi, kas ceļoja pa pasaules jūrām, sarežģīti cilvēku likteņi, traģiski mīlasstāsti un nostāsti, kas gadu gaitā pārvērtušies par leģendām, mītiem vai pat spoku stāstiem. Tiks apgāzti arī vairāki mīti un ļaužu iztēlē radīti stāsti, kas iepriekš kā neapgāžami fakti bijuši pat aprakstīti grāmatās.  

“Vietu vēsture un reģionu vēsture ir tas, kas piesaista uzmanību. Jaunais LTV1 dokumentālais seriāls Tas notika šeit tapis, iedvesmojoties no Zviedrijas sabiedriskās televīzijas raidījumiem, kas ļāva daudzām vietām atklāt leģendas, interesantus stāstus un piesaistīt apmeklētājus pavisam aizmirstām vietām. Latvija no šāda skatu punkta ir vēsturiski uzlādēta vieta, kas jau sen bija pelnījusi daudz lielāku pavērsienu šo vietu izpētē,“  uzsver studijas Mistrus Media producents Gints Grūbe.

“Mēs no jauna  pārliecinājāmies, ka Latvija ir īsta stāstu krātuve. Cilvēki paši ir labi vēsturnieki gan Viļķenē, gan Gramzdā, gan Birzgalē, gan Vārkavā un Stendē. Filmējām nejauši izvēlētas vietās, kas nav līdz šim nav bijušas ceļotāju prioritārie galamērķi. Iespējams, ka pēc simts gadiem Tas notika šeit atklātos stāstus kāds pārbaudīs no jauna un gribēs zināt, kādēļ parks, ceļš vai iela nosauktā tādā vārdā par kādu tā tapa mūsu raidījuma veidošanas laikā”, stāsta žurnālists  un raidījuma vadītājs Dāvids Ernštreits.

Raidījumu cikla režisore ir Linda Olte, producentes Elīna Gediņa- Ducena un Inese Boka-Grūbe, laukuma režisore Lote Gediņa, operatori Jānis Šēnbergs, Jānis Kešāns un Jānis Saļms, skaņas ieraksta operators Tālivaldis Tālis Āboliņš. Tas notika šeit veidošanu  atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā Latvijai – 100, Magnetic Latvia un Xymelin Menthol. Raidījuma sadarbības partneris - Latvijas Nacionālais arhīvs.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja