Plašā retrospektīvā izstādē pirmo reizi Latvijā skatāmi Kana Haitao darbi, iepazīstinot ar vienu no zīmīgākajiem Ķīnas XX gs. 70. gadu paaudzes māksliniekiem. Darbi izstādē Ir maiga nakts: Kana Haitao māksla izstaro spriedzi – ilgas pēc pasaules aiz ikdienības plīvura –, taču paradoksālā kārtā mākslinieciskā leksika, ko autors lieto šīs garīgās pasaules izpētei, viņa agrīnajos darbos pamatā saistās ar provinces ikdienu, kur dominē vecas rūpnīcas un mācību korpusi, sienas un vientuļi koki. Tikmēr jaunākās gleznās redzama sarežģīta saspēle starp iekšējo un ārējo pasauli, gaismu un ēnu, matēriju un tās atspoguļojumu, bet palete kļuvusi daudzkrāsaināka.
Pirmo reizi Latvijā būs skatāmi arī Austrālijā dzimušā un šobrīd Parīzē dzīvojošā mākslinieka Entonija Vaita darbi. Personālizstādē Materiāla mobilizācija mākslinieks reflektē par Rietumu kapitālisma civilizācijas ietekmi uz mūsdienu pasauli, atgriežoties pie tādām tēmām kā piespiedu aizturēšana, netaisnība un migrācija.
Vērienīgā izstāde Teiku kambari. XXI gadsimta Lietuvas keramika pārstāv 65 māksliniekus simboliskā kopsavilkumā, kas atspoguļo tendences kaimiņvalsts keramikas mākslā pēdējo divdesmit gadu laikā. Izstāde strukturēta kā individuāla pastaiga pa astoņiem kambariem, ko caurvij lietuviešu tautas teikās sakņots vēstījums.
Tikmēr Rūda Pētersona jeb Del Ruden personālizstādei Laipni lūgti manā mīlestības dārzā nosaukums īpaši piemeklēts, lai vienotu visu skatāmo darbu kopu, kas ietver gan gleznas, gan keramiku. Radot izstādes konceptu un darbus, autora domas grozījušās ap dabas motīviem, tās varenību un porcelāna smalko, izkopto un bieži cimperlīgo raksturu, bet vēlāk – arī ap karu Ukrainā un ilgām pēc utopiskā Ēdenes dārza.
Savukārt fotogrāfiju Marka Rotko mākslas centrā šoreiz pārstāv Eduards Kapša, kura izstādē Kustība. Balets notverti radoši cilvēki mirkļos, kad grūti būt nepatiesam. Bet norvēģu mākslinieces Anjas Karras fotogrāfiju sērija Mirkļi, kas tapusi no 2013. līdz 2017. gadam, fiksē epizodes no viņas performancēm, kurās māksliniece metusi asprātīgu izaicinājumu rotaļlietu ražošanas nozarei, pārveidojot tās spilgtos varoņus un izmantojot pašas radītus kostīmus un scenogrāfiju.
Sīkāka informācija – https://www.rothkocenter.com.