Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Čells kā dinamisks šodienas liecinieks

Festivāls Čello Cēsis aicina izbaudīt XXI gadsimta mūziku

Koncertzāle Cēsis jauno sezonu jau piekto gadu iesāk ar festivālu Čello Cēsis, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas Festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label. Festivāls ir koncertzāles Cēsis unikālais piedāvājums Latvijas koncertapritē. Tā koncertos no 13. līdz 15. septembrim dzirdēsim čella spēles meistarus un jaunas skatuves zvaigznes no Amerikas, Vācijas, Japānas un Latvijas.

Festivālu atklās amerikāņu mūsdienu mūzikas vēstnese, atzītā laikmetīgās mūzikas ansambļa Bang on a Can All-Stars dalībniece Ešlija Bāsgeita. Duetā ar lielisko latviešu pianistu Reini Zariņu programmā Laikmets 13. septembrī plkst. 19 viešņa atskaņos mūsdienu amerikāņu komponistu skaņdarbus, no kuriem vairāki radīti tieši viņai. Ešlija Bāsgeita ir "spoža gaisma uz jaunās mūzikas skatuves" (The New York Times), "fenomenāli apdāvināta čelliste... Viņas uzstāšanos piepilda zinātkāre un atbrīvota enerģija" (Boston Music Intelligencer). Bāsgeita ir atvērta vēl neatklātai, novatoriskai skaņu pasaulei, kas maina priekšstatus par tradicionāli ierasto čella skanējumu. Amerikāņu komponistu Kena Tomsona, Džeka Perlas, Mārtina Bresnika, Eimijas Viljamsas un Reiko Futinga skaņdarbi Latvijā izskanēs pirmo reizi.

"Ar Ešliju esam pazīstami jau kopš Jēlas Universitātes laikiem, kad, kopā studējot, dažreiz šo to arī uzspēlējām. Kopš tā laika viņa ir izveidojusies par ļoti spilgtu un izteikti virtuozu laikmetīgās mūzikas nesēju pasaulē. Šķiet, ka Ešlijas čella prasmēm nav robežu, un arī pats instruments ir tikai daļa no viņas muzikālās izteiksmes. Esmu laimīgs, ka Ešliju kā solisti beidzot var iepazīt arī Latvijas publika. Pilnīgi droši – šis koncerts būs aizraujoša pieredze ikvienam," atklāj Ešlijas Bāsgeitas skatuves partneris Reinis Zariņš. "Manis paša fokuss nav vērsts tikai uz laikmetīgo devumu, tādēļ mūsu satikšanās festivālā Čello Cēsis ir kā solis viens otram pretī. Koncertā spēlēsim kopīgi izvēlētus skaņdarbus ar amerikānisku "garšu", kas kļuvuši par Ešlijas repertuāra nozīmīgu daļu un spēcīgi uzrunā arī mani." 14. septembrī plkst. 10 Ešlija Bāsgeita sniegs atklāto meistarklasi.

Festivāla Čello Cēsis turpinājumā 14. un 15. septembrī klausītājiem būs iespēja baudīt čellista Ērika Kiršfelda saspēli ar sitaminstrumentu ansambli Perpetuum Ritmico, Galā koncertu ar māsām Kristīni un Margaritu Balanas, japāņu izcelsmes čellistu Danjulo Išizaku un Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, mūzikas un mākslas simbiozi klavesīna un čella programmā mākslas galerijā, visjaunāko latviešu mūziku, kā arī zīmējumu un ēnu muzikālo izrādi bērniem. Vairāk – www.cesukoncertzale.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja