Aurēlijas Šimkus starptautiskā karjera aizsākās jau 16 gadu vecumā, kad vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas soloalbumu “Scherzo”. Žurnāls “Piano News” to atzina par mēneša albumu, rakstot, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums”, savukārt laikraksts “Westfalische Rundschau” viņas klavierspēlē apbrīnoja dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu. Par savu otro soloalbumu “Bach. Ich ruf’ zu dir” Šimkus 2016. gadā ieguva prestižo “Echo Klassik” balvu.
Koncertā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā klaviermūzikas cienītāji varēs piedzīvot izsmalcinātu ceļojumu laikā un iepazīties ar izciliem Johana Sebastiāna Baha, Sergeja Prokofjeva un Friderika Šopēna skaņdarbiem.
Baha Itāļu koncerts ir baroka laikmeta šedevrs, kas lieliski apvieno kontrastējošos itāļu un vācu stilus, radot jaunu precedentu taustiņinstrumentu repertuārā. Prokofjeva Ceturtā sonāte, kas komponēta 1917. gada vidū pazīstama ar saviem pārsteidzoši modernistiskajiem toņiem un iemieso Prokofjeva avangarda stilu. Skaņdarba intensīvais emocionālais dziļums un novatoriskā mūzikas valoda pozicionē to kā pagrieziena punktu 20. gadsimta klasiskās mūzikas attīstībā.
Koncertu vainagos viena no pasaules ievērojamākā klaviermūzikas komponista Friderika Šopēna polonēze-fantāzija un četras mazurkas, kas iemieso romantisma laikmeta emocionālo intensitāti, kā arī Trešais Skerco, kas piepildīts ar tehnisku bravūru un uzsver Šopēna virtuozo spožumu.
32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls norisināsies nākamā gada pavasarī, no 9. līdz 23. martam, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.
Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies vairāk nekā 170 pianistu no visas pasaules - Eiropas, Āzijas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, Austrālijas. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Domingess, Eldars Djangirovs un citi.
Kopš 2016. gada, kad Liepājas simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai.