Režisors Viesturs Roziņš Klīniku raksturo kā groteski psihotisku varas ekranizāciju: "Izrāde vēsta par varu un to, kā tā manipulē ar cilvēkiem. Luga ataino situāciju valstī, kas būvēta uz politiķu izklaidēm un vieglprātīgu lēmumu pieņemšanu. Cik viegli un nevērīgi tie, kuru rokās ir vara, lemj par citu dzīvēm, un cik neaizsargāts un mazs ir cilvēks varas pārstāvju priekšā."
Lugas darbība risinās slimnīcā un spilgti ataino arī medicīnu kā vienu no nenovērtētajām nozarēm valstī. Galvenā varoņa dzīvē realitāte mijas ar halucinācijām un atšķirt tās vienu no otras kļūst gandrīz neiespējami. Ar viņa bezatbildības sekām nākas sadzīvot ikvienam, kas neatrodas varas augšgalā. Ierindas cilvēks meklē savu ceļu, kā izdzīvot šajā situācijā, ļaujoties instinktam – vadīt vai pakļauties.
Komēdijas autora un aktiera Ivara Šterna ilggadējā sadarbība ar Austrumu robežu izvērtusies vairākos teātra uzvedumos. Ieskaitot jauno komēdiju Klīnika, šobrīd Austrumu robežas repertuārā skatītājiem tiek piedāvātas jau piecas izklaidējošas izrādes (Vīramāte, Jubileja, Citādie latvieši un Patiesā privāta dzīve), kuru autors ir Šterns.
Klīnikas aktieru kolektīvā, līdzās Austrumu robežas apmeklētāju iemīļotajiem aktieriem – Zanei Burnickai un Ivaram Šternam, lieliski iejutušies arī Sarmīte Rubule (Dailes teātris) un Ivars Kļavinskis (Latvijas Nacionālais teātris).