Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas leļļu teātrī ar lelleni un izrādi bērniem darbu sāk režisors Edgars Niklasons

Jau septembra beigās pie skatītājiem nonāks divi režisora Edgara Niklasona jaundarbi: 1. oktobrī pirmizrādi piedzīvos pandēmijas laikā iestudētā izrāde skolēniem Arturs un Apaļā galda bruņinieki, kurā muzeja ekskursija pavisam neparasti izvēršas vairākiem 6. klases skolēniem, kuriem leģendu par Arturu nākas izdzīvot uz savas ādas. Savukārt 20. septembrī 1. sērijas izlaišanu gaida unikālā autortehnikā veidots digitālais darbs – lellene Nīna un Lekorbizjē, kas animācijas un leļļu teātra sintēzes formā runās ar bērniem par viņu iekšējo pasauli.

Daudzsēriju dzīvās animācijas filmiņās jeb lellenēs visai ģimenei vienkāršā un saprotamā valodā tiks stāstīts par dažādām emocijām, kuras ikviens no mums pirmo reizi iepazīst tieši bērnībā. Pirmās trīs sērijas būs veltītas tādām emocijām kā dusmas, prieks un bailes. Lellene radīta autortehnikā, t.i. kodoskops kalpo kā medijs, lai video formātā iemūžinātu aktieru "atdzīvinātos" 2D multenes tēlus. Marionešu caurspīdīgā matērija, kas nosaka seriāla estētisko toni, ir kā šī darba poētiskās pasaules neatņemama sastāvdaļa, kurā galvenie tēli rada atbruņojoša trausluma sajūtu. Katru sēriju papildinās divu Latvijas Leļļu teātra aktieru pieredzes stāsti par saskarsmi ar attiecīgo emociju, kas būs izklaidējoša un reizē vērtīga informācija bērniem un viņu vecākiem. Pirmās trīs sērijas skatītājiem būs pieejamas bez maksas un skatāmas teātra Youtube kanālā, tās tiks publicētas 20. septembrī, 27. septembrī un 4. oktobrī. 

Edgars Niklasons: "Šie abi saturā formā ir ļoti atšķirīgi darbi. Bruņinieku es iestudēju pagājušā gada nogalē, laikā, kad viss bija slēgts. Tā ir ļoti enerģiska, mutuļojoša un neatslābstoša izrāde, pretēji tam, kāda tolaik bija mūsu ikdiena ar esošajiem ierobežojumiem. Manuprāt, mums ir izdevies radīt vieglu, komisku uzvedumu, kas skatītājam savā veidā uzsit uz pleca, sakot, ka viss būs labi. Lellenes Nīna un Lekorbizjē  ideja sakņojas pandēmijas uzstādītajos noteikumos, taču ir skaidrs, ka tā veiksmīgi dzīvos arī ārpus tiem. Mēs gribam, lai seriāls rosina bērnus veidot sarunu ar vecākiem, palīdzot mazajiem saprast, ko viņi jūt vienā vai otrā situācijā, un neapjukt cilvēcisko emociju gammā. Veidojot šo darbu, ar mākslinieci Evitu sapratām, ka īstenībā daudzas lietas dzīvē nemainās. Nav taču tāds posms dzīvē, kurā, būdams pieaugušais, tu vari sev teikt – "tagad es vienmēr rīkojos adekvāti, pieņemu pareizus lēmumus un vienmēr spēju pareizi novadīt emocijas". Mēs visi taču esam bērni, tikai daži no mums ieslodzīti pieaugušo ķermenī. Saturiskā ziņā es gribu, lai Bruņinieki iedod spēku un enerģiju mazajiem izcīnīt savas ikdienas cīņas, bet Nīna ir kā klātesošs drauga plecs šajā trakajā laikā, kad viss ir tik nepastāvīgs un neparedzams."

Edgars Niklasons savas profesionālās gaitas uzsāka 2011./2012. gada sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un Dirty Deal Teatro, taču pēdējos gadus aktīvi darbojas bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanā, kā arī dažādos neatkarīgos skatuves mākslas projektos. Īpaši veiksmīga režisoram izvērtās pagājušā sezona, kad Spēlmaņu naktī kā Gada izrāde bērniem tika nominēti veseli divi Edgara Niklasona iestudējumi - Cauruļzobis vienīgais (Rēzeknes teātris Joriks) un Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris). 

Nīnas un Lekorbizjē radošās komandas sastāvā ir tās režisors un dramaturgs Edgars Niklasons, māksliniece Evita Bēta, videomākslinieks Vladislavs Loiks, komponists Staņislavs Kuļikovs, leļļu animatori Rūdolfs Apse un Elīna Bojarkina, lomas ieskaņojuši Lauma Margrieta Kambala, Miks Fleišmanis, Dace Vītola, Anrijs Sirmais un Artūrs Putniņš.

Izrāde Arturs un Apaļā galda bruņinieki 1. un 2. oktobrī būs skatāma Latvijas Leļļu teātra pagaidu spēles vietā – Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Informācija un biļetes – www.lelluteatris.lv.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja