Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Laura Groza Radioteātrī iestudējusi Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts

3. un 4. jūlijā Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – rakstnieka Jura Zvirgzdiņa stāstu krājuma Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts iestudējumu, ko režisējusi Laura Groza. Tas skanēs divus vakarus plkst. 17.05 un būs pieejams arī mājaslapā latvijasradio.lv, informēja Latvijas Radio pārstāve Daiga Konošonoka.

Iestudējuma Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts galvenais varonis Daumants ir pavisam parasts, bet vienlaikus arī īpašs zēns, kura vecāki gājuši bojā autokatastrofā. Četrus gadus kā futbolbumba viņš mētāts no vieniem radiem pie otriem. Zēns nokļūst specializētā skolā, bet pēc tam parastā skolā, kur pēc dažādiem sarežģījumiem atrod ne tikai klasesbiedru izpratni, bet arī jausmu par pirmo mīlestību. Apsmietajam Daumantam izdodas kļūt par skolas varoni – futbola spēlē pret katoļu skolas komandu viņš pat ir abu goda vārtu autors.

Iestudējums ir humora pilns, bērniem un vecākiem dota lieliska iespēja krietni pasmieties.

Lomās darbojas Dainis Grūbe, Maija Doveika, Kaspars Dumburs un Juris Bartkevičs. Skaņu režisore ir Kristīne Zolotorenko, redaktore Dzintra Matuzāle un producente Māra Eglīte.

"Stāstu krājumu Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts esmu nodēvējusi par pieredzi jauniem cilvēkiem. Pirmā skolas diena jaunā skolā, pirmās sadursmes ar autoritatīviem skolas grupējumiem, pirmās jūtas pret skaistāko meiteni klasē, pirmās patiesās atklāsmes par īstu draudzību, pirmie iniciācijas rituāli pieaugušo dzīvē, un vēl un vēl. Kad kopā ar aktieriem iedzīvinājām šos stāstus, visi sākām divreiz platāk smaidīt un trīsreiz mazāk būt nopietni. Izrādās, pieaugušie ne tikai lieliski atceras šīs un līdzīgas pieredzes no savas dzīves, bet atminas tās ar prieku un vēlas tajās uzkavēties. Iespējams tāpēc, ka šī brīža dzīve, nezināmu iemeslu dēļ, ir kļuvusi nedaudz stīvāka un tāpēc garlaicīgāka. Radioiestudējums iepriecinās visus tos, kuri domā svaigi. Stāsti ir ļoti mīļi un sasilda ne sliktāk par šīs vasaras tveici, – tikai emocionāli. Lai priecīga klausīšanās visiem, kas vēlas pievienoties!" saka iestudējuma režisore Laura Groza, kurai šī ir debija Radioteātrī tāpat kā aktieriem Dainim Grūbem un Kasparam Dumburam.

"Gaidīju dienu, kad mani aicinās Radioteātrī iestudēt lomu! Esmu aktīvs Radioteātra izrāžu klausītājs. Man ļoti patika iegūtā pieredze, kas, koncentrēšanās un ātruma ziņā, līdzinās kino – visu laiku jābūt tonusā," norāda aktieris Dainis Grūbe. "Šis ir iestudējums, ko mani bērni klausīsies kopā ar vecvecākiem. Ir jārunā par aktuālām tēmām skolā un ārpus tās, skarot attiecību problēmas, par bulingu un atraidīšanu nedrīkst klusēt. Ceru, ka iestudējums aicinās vairāk ieklausīties otrā – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lai arī tajā pavīd skumji brīži, tas kopumā ir pozitīvs un uzrunājošs."

Aktrise Maija Doveika atzīst: "Es šķiroju, kādu saturu atbalstu bērniem un jauniešiem. Izlasot Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts, ar prieku piekritu piedalīties, jo šim radioiestudējumam ir paliekoša vērtība. Tas ir sirsnīgs, naivs un vienlaikus nopietns stāsts par to, kā pieaugt, atrast draugus, kļūt drosmīgam. No sirds iesaku klausīties un priecājos par tik labu literatūru!" 

Radioiestudējumā izmantoti skaņu efekti, kas ierakstīti Rīgas vidē. "Devāmies ielās, skolu pagalmos un futbola laukumos, braucām un ierakstījām tramvaja signālus, skaņas un sarunu trokšņus. Bijām tirgū, kapos un pat izgāztuvē, lai  ierakstītu dzīvu Rīgas skaņu fona vidi," atklāj skaņu režisore Kristīne Zolotorenko. "Interesanti, ka visā iestudējumā, pēc režisores ieteikuma, izmantota vienīgi zviedru džezroka grupas Tonbruket mūzika, kas veido īpašu noskaņu."

Juris Zvirgzdiņš saņēmis neskaitāmas literatūras balvas par bērnu un jauniešu literatūras darbiem. 2020. gadā ieguvis Latvijas Literatūras gada balvas Mūža balvu par izcilu ieguldījumu Latvijas bērnu literatūrā. Stāstu krājums Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts ticis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai.

Radioteātris un Skola2030 šo iestudējumu iesaka izmantot mācību saturam skolā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rīta sviestmaize

Manas briesmas tagad ir citu nedzirdētais un nesaprastais. Lasu, ka mana vakardiena daudziem joprojām esot šodiena.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja