Tradicionāli Frankofonijas dienas tiek organizētas ap 20. martu – dienu, kad ar dažādiem franču valodai veltītiem kultūras pasākumiem tiek atzīmēta starptautiskā Frankofonijas diena. Šie pasākumi norisinās vienu vai vairākas nedēļas. Šo dienu mērķis ir veicināt interesi par frankofonajām kultūrām un par franču valodas apguvi. To laikā sabiedrība tiek iepazīstināta ar frankofoniju tās dažādajās izpausmes formās: mūzika, literatūra, zinātne, teātris un citas nozares.
Jau septīto gadu pēc kārtas Frankofonijas dienu patrons ir Latvijas Ārlietu ministrs. Pasākumus organizē frankofono valstu vēstnieku grupa, kuru vidū ir Kanāda, Francija, Grieķija, Ungārija, Moldova, Čehijas Republika un Šveice.
Katru gadu franciski runājošie visā pasaulē atzīmē Frankofonijas dienas - brīdi, kad 280 miljoni sieviešu un vīriešu piecos kontinentos godina savu kopējo vērtību – franču valodu, kā arī pauž savu solidaritāti un vēlmi dzīvot līdzās atšķirībās un dažādībā, tādējādi daloties Frankofonijas vērtībās.
Frankofonija – tās ir 84 valstis, no kurām 54 ir pilntiesīgi Starptautiskās Frankofonijas organizācijas (SFO) locekļi, 26 - novērotāji un 4 – asociētie biedri visā pasaulē : no Eiropas līdz Rietumāfrikai, līdz Centrālāfrikai un Indijas okeānam, līdz Ziemeļāfrikai un Tuvajiem Austrumiem, līdz Amerikas un Karību valstīm un līdz Āzijas un Klusā okeāna reģionam. Frankofonijas ģenerālsekretāre ir augstākā SFO amatpersona. 2014. gada Dakaras Frankofonijas samitā Senegālā par ģenerālsekretāri tika ievēlēta kanādiete Mikaela Žāna (Mme Michaëlle Jean).
Latvija ieguva novērotāja statusu Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā (SFO) 2008. gada oktobrī. Tādējādi pēdējo gadu laikā 600 ierēdņi mācījušies franču valodu. Lai turpinātu šo sadarbību, Latvija 2015. gada oktobrī parakstīja Sadarbības memorandu par valsts frankofono iniciatīvu (2015.–2018. gadam) programmas Franču valoda starptautiskajās attiecībās ietvaros. Parakstot šo memorandu, Latvija apliecina savu apņemšanos un piesaisti Starptautiskajai Frankofonijas organizācijai.