Beidzis būvniecības tehnikumu, dejot sācis Pumpura vidusskolā pie Osvalda Štrausa. Apdāvinātais dejotājs atrod ceļu uz Valsts Filharmonijas deju ansambli Sakta, kur turpmāk kā Valsts Filharmonijas solists kopā ar partneri Liberi ar raksturdejām iepriecina skatītājus Latvijā un pasaulē.
No 1968. gada kopā ar dzīvesbiedri Zigrīdu Grasi uzsāk kolektīva vadītāja gaitas TTP kultūras nama deju kolektīvā. No 1972. gada Ojārs Grasis strādā par deju kolektīva vadītāju deju ansamblī Ritenītis un atdod tam savu pedagoga, horeogrāfa talantu un enerģiju gandrīz 30 gadus. Tad seko darbs Garkalnes novadā ar senioru deju kolektīvu Baltābele. Strādājis arī ar Birzgales vidējās paaudzes deju kolektīvu un Ogres Kultūras centra senioriem Ogrēnietis.
Sacerējis vairāk nekā 30 dejas. Viņa dejas Noras mālā, deju svīta Meitu polka, Puišu polka, Polka ar mainīšanos, Pie cepures man zieds, Pagriezies, saulīt, Pie Dzintara jūras, Pļāpas joprojām ir dejotāju iemīļotas un dejotas.
Grasis ir bijis X un XII Deju svētku virsvadītājs un XIII, XIV un XV Deju svētku Goda virsvadītājs.
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki aizritēs Graša piemiņu godinot.
Latvijas Nacionālais kultūras centrs izsaka visdziļāko līdzjūtību horeogrāfa un pedagoga talanta cienītājiem, tuviniekiem, kolēģiem un draugiem, viņu aizsaulē aizvadot.
Atvadīšanās no Ojāra Graša 20. aprīlī plkst.14 Rīgas krematorijā.