Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nekustamo īpašumu Vāgnera ielā nodod Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai

Saeima šodien piekrita Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai (RRVB) bez atlīdzības nodot valsts nekustamo īpašumu Rīgā, Riharda Vāgnera ielā 4.

Parlamenta atbalstīta likuma par nekustamā īpašuma nodošanu minētajai biedrībai mērķis ir veicināt nekustamā īpašuma saglabāšanu un reglamentēt tā atjaunošanu, kā arī izmantošanu, ņemot vērā, ka četrstāvu ēkas vēsture ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa. 

Valsts nodod nekustamo īpašumu RRVB, lai nodrošinātu šā nekustamā īpašuma kā valsts nozīmes kultūras pieminekļa atjaunošanu, turpmāku publisku pieejamību un izmantošanu kultūras un izglītības mērķiem, tai skaitā kā koncertu, teātra izrāžu, izstāžu, kultūras vērtību popularizēšanas un ar to saistītu izglītojošu pasākumu norises vietu.

Vienlaikus likumā noteikts aizliegumu nekustamo īpašumu atsavināt, ieķīlāt vai citādi apgrūtināt. Biedrības saimnieciskās darbības rezultātā gūtos ienākumus drīkstēs izmantot tikai nekustamā īpašuma atjaunošanai, uzturēšanai, publiskai pieejamībai un izmantošanai kultūras un izglītības mērķiem.

Gadījumā, ja RRVB beidz pastāvēt, nekustamais īpašums piekrīt valstij Finanšu ministrijas personā, paredz likums. Tāpat paredzēti citi gadījumi, kādos nekustamais īpašums nododams atpakaļ valstij, piemēram, ja netiek nodrošināta tā publiskā pieejamība un izmantošana iepriekš uzskaitītajiem mērķiem. Tāpat īpašums jānodod valstij, ja tā saglabāšanas un atjaunošanas darbi netiek uzsākti triju gadu laikā no nekustamā īpašuma nodošanas un pieņemšanas akta parakstīšanas brīža, kā arī tad, ja desmit gadu laikā pēc īpašuma nodošanas tas nav saglabāts un atjaunots.

Kā iepriekš komisijas sēdē deputātus informēja RRVB valdes priekšsēdētājs Māris Gailis, projektu iecerēts sākt šogad, lai jau 2025. gadā Vāgnera nams varētu vērt savas durvis apmeklētājiem.

Ēka Vāgnera ielā 4 celta 1781. gadā, un tajā kādreiz atradies Rīgas Pilsētas teātris, par kura galveno diriģentu no 1837. līdz 1839. gadam strādājis komponists Vāgners. Nekustamā īpašuma sastāvā esošā būve ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kā arī ir UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs, valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa Vecrīgas arheoloģiskais komplekss daļa. Sabiedrībai tā ir pazīstama kā Vāgnera zāle.

Nekustamais īpašums patlaban ir avārijas stāvoklī un netiek lietots kopš 2006. gada, kad tas tika slēgts apmeklētājiem nedrošā tehniskā stāvokļa dēļ.

RRVB ir Starptautiskās Vāgnera biedrību asociācijas biedre un dibināta 2014. gadā ar mērķi panākt Vāgnera mājas atdzimšanu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja