"Ar patiesu nožēlu jāsecina, ka laikā, kad publiskajā telpā tiek asi diskutēts par alkoholisma izplatības ierobežošanu, it īpaši jauniešu grupā, faktiski tiek steigā un nacionālo svētku aizsegā virzīti apstiprināšanai grozījumi likumdošanā, kas veicina vieglā alkohola pieejamību jauniešiem un paralēli kropļo tirgus konkurenci, radot nevienlīdzīgus apstākļus vieglo un stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecībā", norādīts vēstulē, kuru parakstījušas Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA) un Latvijas alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA). Vēstuli atbalstījusi arī Latvijas Universitātes Atturības un Veselības izglītības veicināšanas biedrība.
Nozares apvienības vēstulē atsaucas uz šī gada sākumā parakstīto sadarbības memorandu ar Latvijas Ārstu biedrību un Latvijas Alus Darītāju savienību, kas par vienu no prioritātēm nosaka jaunatnes alkoholisma problēmas samazināšanu, kā arī atkārtoti uzsver, ka alkohola iedalījums "sliktajā" un "labajā" nav pieļaujams. Nozares pārstāvji pauž pārliecību, ka tirdzniecības regulējumi nedrīkst nodrošināt labvēlīgākus nosacījumus kādai konkrētai alkoholisko dzērienu kategorijai - šajā gadījumā alkoholam ar absolūtā alkohola saturu līdz 5.8%, kas ir populārākais alkohols jauniešu vidū.
Veselības ekonomikas centra jaunākā pētījuma rezultāti liecina, ka tieši alus ir biežāk lietotais alkoholiskais dzēriens jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem. Arī Slimību profilakses un kontroles centra pētījums Atkarību izraisošo vielu lietošanas paradumi un tendences skolēnu vidū apstiprina - jaunieši vecumā no 15 līdz 16 gadiem visbiežāk iegādājas alu (31.2%) un sidru (21.2%).