"Medijos pašreiz ir reklāmas aktivitātes kritums, ko ļoti būtiski izjūt nozares vadošie uzņēmumi. Ja pašreiz uz mediju pleciem tiek uzlikts vēl papildu nodoklis, tas novedīs tikai pie tā, ka mediji mazāk spēs pasūtīt darbus autoriem un mazāk jaunu, atraktīvu un aktuālu materiālu nonāks pie skatītāja," komentē I. Belte, papildinot, ka arī autori ilgtermiņā nebūs ieguvēji, jo saņems mazāk pasūtījumu.
"Protams, būtiski ir atrisināt to, lai autori spētu veikt iemaksas pensiju fondos un veidot savu sociālā nodrošinājuma bāzi, bet neesmu pārliecināts, ka priekšlikuma izstrādātāji ir ņēmuši vērā tirgus un nozares specifiku un pašreizējo stāvokli," skaidro I. Belte.
"Tomēr svarīgākais ir fakts, ka, ja skatāmies uz Latvijas informatīvo telpu kopumā un ilgtermiņā, tad šis ir vēl viens trieciens pašmāju televīzijām, jo retranslētās televīzijas šis nodoklis neskars vai arī skars pavisam nedaudz," turpina I. Belte, papildinot, ka tas diemžēl nākotnē ļaus retranslētajām televīzijām Latvijas skatītājam piedāvāt bagātīgāku saturu, īpaši Latvijas Televīzijas kontekstā, jo VSIA Latvijas Televīzija budžets atšķirībā no komerciālajām televīzijām ir ierobežots.
"Aicinu visas iesaistītās puses saglabāt šo jautājumu kā atvērtu diskusijām un pieaicināt nozares vadošos speciālistus un viedokļu līderus, lai nepieņemtu pārsteidzīgus lēmumus, kurus pēc laika atkal nāktos pārskatīt," aicina I.Belte, uzsverot, ka pašreizējā situācija draud ar konkurētspējas samazinājumu starp Latvijas kanāliem un retranslētajām televīzijām un sadārdzinās satura izveides izmaksas.