Runājot par Minskas vienošanās apstākļiem, ministrs informēja, ka no pirmavotiem ir zināms, ka Ukraina sarunās vairākos jautājumos ir piekāpusies, cenšoties panākt pozitīvu rezultātu. "Pati Minskas vienošanās tiek pildīta daļēji," sacīja Rinkēvičs, piebilstot, ka pašlaik nav redzami pietiekami uzlabojumi. Viņš gan atgādināja, ka Francijas, Vācijas, Krievijas un Ukrainas ārlietu ministri otrdien pēc četru stundu garām sarunām Berlīnē aicinājuši pārtraukt kaujas Austrumukrainā, stiprināt Eiropas Drošības un sadarbības padomes (EDSO) novērotāju misiju un turpināt smago ieroču atvilkšanu, aptverot jaunas ieroču kategorijas.
Savukārt, runājot par Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju, ministrs arī atgādināja, ka sankcijas ir abpusgriezīgs zobens, taču tās netika noteiktas "aiz labas dzīves".
"Neviens nav laimīgs par tām, taču tas ir papildu spiediena elements, kas ir devis rezultātu," pauda ministrs, norādot, ka sankciju mehānisms strādā ilgtermiņā. Par piemēru viņš norādīja sarunas ar Irānu, kurās pēc vairāku gadu vienošanās ir sasniegts rezultāts.
"Daudziem liekas, ka ar sankcijām mēs paši šaujam sev kājās, bet, ja tiek pārkāpti starptautiskie tiesību akti, nereaģējot uz to, mēs dodam labu ieganstu darboties tālāk," uzsvēra Rinkēvičs.
Kā ziņots, Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Iepriekšējās Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās, kas notika 12.februārī Minskā, amatpersonas vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.
Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.