«Ņujorkas Austrumu rajona prokuratūra izmeklē šīs individuālās personas aizdomās par kukuļņemšanu laikā no pagājušā gadsimta 90. gadiem līdz šodienai. Tiek apgalvots, ka aizdomās turamie - sporta mediju un sporta attīstības uzņēmumu pārstāvji - iesaistīti shēmās, lai veiktu maksājumus futbola funkcionāriem - FIFA delegātiem un citiem funkcionāriem no FIFA apakšorganizācijām. Pretī viņi saņēma mediju, mārketinga un sponsorēšanas tiesības futbola turnīros Latīņamerikā,» teikts Šveices Federālā tieslietu biroja paziņojumā.
Starp aizturētajiem ir augsta ranga personas, ieskaitot vienu no FIFA viceprezidentiem Džefriju Vebu, Kostarikas Futbola federācijas prezidentu Eduardu Lī, kuram bija paredzēts piektdien tikt ievēlētam FIFA Izpildkomitejā u. c. FIFA preses konferencē trešdien apgalvoja, ka jautājums par iespējamo kongresa un vēlēšanu atcelšanu netiek izskatīts, bet Anglijas FA priekšsēdētājs Gregs Daiks BBC Radio 5 pauda bažas par to. «Mēs balsosim par Princu Ali, ja vēlēšanas notiks, par ko es neesmu drošs šajos apstākļos... viss notiek ļoti strauji. Es tikai vienu reizi esmu bijis FIFA kongresā, un tas man atgādināja Ziemeļkoreju. Šoreiz varētu būt ne tikai līdera godināšana.»
Anglijas futbola pārstāvji ir sevišķi naski FIFA un tā pašreizējā prezidenta Zepa Blatera kritizētāji, kopš Anglija zaudēja Krievijai cīņā par tiesībām rīkot Pasaules kausu 2018. gadā. Balsojumā, kurā tiesības rīkot PK finālturnīrus ieguva Krievija un Katara (2022. gadā), piedalījās 22 FIFA Izpildkomitejas biedri, no kuriem trešdien desmit tika nopratināti, jo kratīšanas laikā FIFA mītnē tika atrasti jauni dokumenti, kas norāda uz iespējamo krāpšanos, par ko uzsākta krimināllieta.
FIFA uzsver, ka pilnībā sadarbojas ar izmeklētājiem, jo tas ir arī viņu interesēs, un ka prezidents Blaters netiek turēts aizdomās par nelikumīgām darbībām.