Dienestu pieķer melos
Par galveno iemeslu Dž. Pīrsones aiziešanai kļuva 19. septembrī notikušais incidents, kad bijušais Irākas kara veterāns Omars Rodrigess netraucēti pārrāpās pāri metāla sētai, kas apjož ASV prezidenta Baraka Obamas rezidenci Balto namu, šķērsoja pagalmu un pa neaizslēgtām durvīm iekļuva ēkā, kur viņu notvēra kāds Slepenā dienesta aģents, kurš jau bija beidzis savu maiņu.
Sākotnēji dienests apgalvoja, ka vīrietis nav bijis bruņots un notverts tūlīt pēc iekļūšanas Baltajā namā. Tomēr vēlāk atklājās, ka pie psihiski slimā iebrucēja atrasts nazis un patiesībā viņam ir izdevies iekļūt dziļi Baltajā namā. Aģents viņu apturēja telpā, kas atrodas netālu no spārna, kurā dzīvo B. Obama ar ģimeni. Iebrukums notika tikai desmit minūtes pēc tam, kad Obamu ģimene bija pametusi Balto namu.
Pēc notikušā atklātībā nonāca vēl vairāki nesmukumi, kurus Slepenā dienesta vadība bija centusies noslēpt. Piemēram, 2011. gada novembrī dienesta aģenti tikai pēc četrām dienām reaģējuši uz uzbrukumu Baltajam namam, uz ko kāds vīrietis ar pusautomātisko ieroci bija izšāvis septiņas reizes. Dienests rīkojās tikai pēc tam, kad mājkalpotāja nejauši bija atklājusi ložu radītos bojājumus. Uzbrukuma laikā Baltajā namā atradusies B. Obamas jaunākā meita Nataša.
Otrdien tikai dažas stundas pēc tam, kad Slepenā dienesta vadītāja Dž. Pīrsone bija atbildējusi uz Kongresa locekļu jautājumiem par 19. septembra incidentu, tika publicēta informācija, ka 16. martā Atlantā vienā liftā ar ASV prezidentu atradies kādas apsardzes firmas darbinieks, kuram ir kriminālsodāmība. Tādējādi tika pārkāpti Slepenā dienesta iekšējie noteikumi, kas nosaka, ka prezidentu drīkst apsargāt tikai dienesta aģenti, vēsta ziņu aģentūra Reuters.
Iekšējā neapmierinātība
Slepenajā dienestā 31 gadu nostrādājusī Dž. Pīrsone atkāpās trešdien. Viņa aģentūras vadītāja amatā bija atradusies tikai 18 mēnešu. Viņas priekštecis Marks Salivans atkāpās pagājušā gada martā - gadu pēc Slepenā dienesta seksa skandāla. 2012. gada aprīlī 12 dienesta aģenti, kuri bija devušies līdzi B. Obamam uz Kolumbiju, bija izmantojuši vietējo prostitūtu pakalpojumus.
Dž. Pīrsones uzdevums bija mainīt Slepenā dienesta iekšējo kultūru, tomēr arī viņas vadības laikā drošības aģentu ieradumi nemainījās. Šogad martā trīs aģenti, kuri apsargāja ASV prezidentu viņa vizītē Nīderlandē, pēc vētraini pavadītas nakts tika aizsūtīti atpakaļ uz dzimteni. Savukārt pērn Slepenā dienesta darbinieks aizmirsa patronu no sava dienesta ieroča viesnīcas istabā, kur viņš bija pārgulējis ar bārā satiktu sievieti.
Gandrīz par visiem skaļākajiem ar Slepeno dienestu saistītajiem skandāliem pēdējos gados pirmā ir ziņojusi laikraksta The Washington Post reportiere Kerola Leoniga. Viņa ir uzticamības persona cilvēkiem, kuri strādā aģentūrā un ir neapmierināti ar tajā notiekošajām ačgārnībām. «Aģenti vēlas, lai amerikāņi uzzina viņu bažas par Slepenā dienesta kvalitātes kritumu, jo viņi zina, cik varens tas reiz bijis,» K. Leoniga sacīja telekanālam MSNBC.