Programmā var pieteikties jaunieši ar labām angļu valodas zināšanām vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas šobrīd aktīvi darbojas kādā jauniešu organizācijā vai veic citas aktivitātes vietējās sabiedrības labā un kam ir vēlme nākotnē turpināt sadarbību ar Japānu dažādās jomās. Lai pieteiktos programmai, interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa, jāuzraksta eseja angļu valodā par tēmu Ideas and experience that I could bring back from Japan and share with my community, un tas viss kopā ar CV jānosūta uz e-pastu [email protected]. Sīkāk - Jaunatne.gov.lv/lv.
Apmaiņā uz Japānu
Bērnu vēlas redzēt kā ārstu
Visvairāk vecāku - vairāk nekā 40% - savu bērnu nākotnē vēlētos redzēt strādājam ārsta profesijā, liecina SEB Dzīvības apdrošināšanas veiktās aptaujas rezultāti. Šogad populārāko profesiju top 5 aiz ārsta ierindojas arī tādas profesijas kā sportists, programmētājs, policists un arhitekts. Aptauja arī rāda, ka šogad būtiski audzis to vecāku skaits, kas būtu gatavi veidot naudas uzkrājumu bērna izglītības iegūšanai nākotnē, - 2013. gadā izglītību kā uzkrājuma mērķi norādīja 49% aptaujāto vecāku, savukārt šogad tādu ir jau 64%.
Laikmetīgās dejas studijas
Latvijas Kultūras akadēmija licencējusi jaunu bakalaura studiju programmu Laikmetīgās dejas māksla. Tās vadītāja ir horeogrāfe Olga Žitluhina, un programmas mērķis ir sagatavot Latvijā un pasaulē konkurētspējīgus laikmetīgās dejas mākslas speciālistus - horeogrāfus, dejotājus un pētniekus. Studiju ilgums programmā būs trīs gadi, arī studējošo uzņemšana notiks ik pēc trim gadiem. Šogad plānots uzņemt 20 studējošo, tostarp deviņus - budžeta vietās. Studiju programmā iekļauti kursi Laikmetīgās dejas kompozīcija un horeogrāfija, Laikmetīgās dejas tehnikas teorija, metodika un vēsture, Improvizācija un kontaktimprovizācija, Klasiskās dejas teorija, metodika un vēsture, Klasiskās modernās dejas teorija, metodika un vēsture, Funkcionālā anatomija, Feldenkraisa metode, Aktiera meistarība un režija, kā arī joga, taidzi un aikido.