«Negribu jūs apvainot, bet varbūt mums vienkārši jāpieņem lēmums par izstāšanos no ANO,» viņš paziņojis. R. Dutertes sāktā narkobiznesa apkarošanas kampaņa saskaņā ar policijas ziņām kopš jūnija beigām prasījusi aptuveni 600 cilvēku dzīvību, bet mediji un cilvēktiesību organizācijas lēš, ka patiesībā upuru skaits jau varētu būt sasniedzis tūkstoti.
Draud izstāties no ANO
Vēlas uzlabot novērošanu
Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs svētdien paziņojis, ka vēlas ieviest dzelzceļa staciju un lidostu videonovērošanas sistēmās seju atpazīšanas tehnoloģiju, kas palīdzētu pamanīt iespējamos teroristus. «Varasiestādēm ir vajadzīgas šādas tehnoloģiskās iespējas, un likumā tās ir atļautas,» norādījis ministrs, kurš pārstāv kancleres Angelas Merkeles vadīto Kristīgo demokrātu savienību. Ministrs arī piebildis, ka viņš atbalsta mugursomu aizliegumu publiskos pasākumos.
Pakar slaktiņa dalībniekus
Irākā svētdien izpildīts nāvessods pakarot 36 cilvēkiem, kas notiesāti par līdzdalību 2014. gadā notikušajā jauniesaukto slaktiņā. Grupējums Islāma valsts (IV) 2014. gada jūnijā sociālajos tīklos publicēja vairākus videoierakstus un attēlus, kuros bija fiksēta jauniesaukto karavīru, galvenokārt šiītu, nogalināšana netālu no Tikrītas. Grupējums paziņoja, ka nogalinājis 1700 šiītu karavīru un apžēlojis astoņsimt. Šis karavīru masu slaktiņš ir viena no lielākajām zvērībām, ko IV pastrādāja pirms diviem gadiem, strauji sagrābjot savā kontrolē plašas teritorijas Irākas ziemeļos un rietumos.
Atkaro rajonu no talibiem
Afganistānas valdības spēki atguvuši kontroli pār Hānābādas rajona centru Kondozas provincē valsts ziemeļos, ko sestdienas rītā ieņēma kustības Taliban kaujinieki. Kondoza ir viena no nestabilākajām ziemeļu provincēm, un arī tās galvaspilsēta Kondoza pērn uz neilgu laiku bija nonākusi talibu rokās.
(LETA)