Jauna veida alternatīvas kamermūzikas festivāls Sansusī, kas notiks Aknīstes pagastā, brīvdienu mājā Susēja, nedēļas nogalē - no 8. līdz 10. augustam - ļaus trīs dienu gaitā piedzīvot sešpadsmit dažādus mūzikas notikumus. Tur varēs vienlaikus izbaudīt gan kamermūzikas intimitāti, gan izklaidējošo festivālu brīvo gaisotni. Turp var doties ar ģimeni, jo padomāts arī par bērniem, programmā iekļaujot Latvijas Leļļu teātra izrādi Joka pēc alfabēts un Zīmējumu teātra izrādi.
«Radās ideja apvienot divu žanru festivālus - kamermūzikas festivālu, kuri parasti notiek vairākas nedēļas ar vienu koncertu reizi pāris dienās un telpās, un roka/popa festivālu, kuri parasti notiek nedēļas nogalē, ārā, ar plašu koncertu programmu, dzīvošanu teltīs un ballītēm līdz otrajiem gaiļiem. Mūsu festivālā Sansusī, kas atvasināts no franču valodas vārda sans souci (bez rūpēm, bez raizēm), mēģināsim apvienot spilgtākās kvalitātes no šiem abiem žanriem,» stāsta idejas autors, Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš.
«Protams, nav noslēpums, ka gandrīz visi izpildītāji ir mani draugi. Tāpēc bija vieglāk viņus sarunāt,» stāsta A. Siliņš, kura aicinājumam muzicēt Susējā atsaucies pat kolēģis no Turcijas, tenors Murats Karahans ar speciāli šim festivālam gatavotu turku klasisko solo dziesmu un āriju koncertu. Festivālā uzstāsies gan dziedātāja Ieva Parša, kura kopā ar pianistu Aldi Liepiņu cels priekšā muzikāli teatrālo latviešu klasikas programmu Spoži mirdzošais latvju pelēkais, gan arī kontrtenors Sergejs Jēgers. Muzicēs arī ģitārspēles virtuozs Kaspars Zemītis, Lielās Mūzikas balvas laureāti - Latvijas Radio kora soprāns Ieva Ezeriete, pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds, kā arī muzikālās apvienības Brokastis četratā un Undertango. 8. un 9. augusta vakari noslēgsies ar gandrīz klasiskiem nakts koncertiem, kuros varēs izkustināt kājas dejās ar Jēkaba Nīmaņa orķestri Jakob Noiman Festival Band un grupu Big Al & The Jokers.
Pats festivāla namatēvs A. Siliņš gatavo pasaules pirmatskaņojumu - sava vienaudža un laba drauga, komponista Andra Dzenīša rakstītās Vīriešu dziesmas baritonam un klavierēm. «Andris vēlas šo ciklu turpināt visu dzīvi, šī ir pirmā burtnīca - sešas dziesmas. Uzstādījums ir tāds, ka gan komponists un dzejnieki, gan arī izpildītāji - dziedātājs un pianists, visi ir vīrieši. Dzejas teksti ir diezgan provokatīvi un brīžiem pašironiski atklāj to, kā vīrieši uztver dzīvi un pasauli. Piemēram, kāds pusaudzis, sēžot uzgaidāmajā telpā, ar acīm izģērbj blakussēdētāju,» bilst Armands Siliņš un šķelmīgi atzīst, ka «tā bijis katram vīrietim, lai neviens neliedzas, ka tā nav bijis»!