Par to, ka zvanītāju atrašanās vietas noteikšana operatīvajiem dienestiem sagādā problēmas, runāts jau sen. Kā atceras NMPD vadītājs Armands Ploriņš, sarunas jau sāktas pirms 20 gadiem, bet vienmēr jautājums atdūries pret naudu, un pat tad, ja finanšu līdzekļi atrasti, ministriju līmenī nav bijis iespējams sadalīt atbildību. Rezultātā, atmetot cerības uz centralizētu risinājumu, izstrādāta speciāla aplikācija viedtālruņiem HealthPoint, kura vienlaikus ar zvanu uz NMPD ārkārtas tālruni 113 dispečeriem tiek nodoti arī zvanītāja atrašanās vietas dati jeb GPS koordinātas. Tāpat dispečeriem automātiski uz elektronisko izsaukuma karti tiek nosūtīti arī nepieciešamie personas dati, ja tālruņa lietotājs iepriekš tos ir ievadījis aplikācijas profila sadaļā. Tas ļaus sarunas laikā lielāku uzmanību pievērst zvanītāja veselības stāvoklim, nevis atrašanās vietas noskaidrošanai. Un patiesi, pēc Dienas novērojumiem, process ir daudz ātrāks - dispečerim uzreiz kartē parādās gan atrašanās vieta, gan uzrādās jau vārds, uzvārds un personas kods. NMPD gan uzsver, ka aplikācija dienesta mediķiem ir tikai palīgs atrašanās vietas precizēšanai un zvana laikā nosūtītie dati neaizstās sarunu. Atrašanās vietas datu precizitāte arī ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, tālruņa, operētājsistēmas, telefona iestatījumiem, kā arī GPS satelītu pieejamības un interneta pieslēguma. Tāpat jārēķinās ar to, ka šo aplikāciju nelietos visi Latvijas iedzīvotāji, īpaši cilvēki gados. Tomēr A. Ploriņš piebilst, ka jau iepriekš NMPD bijuši vairāki instrumenti, kas palīdz noteikt zvanītāja atrašanās vietu, piemēram, divi adrešu saraksti, 1188 sistēma un citi.
Par to, vai šo aplikāciju ar laiku varētu izmantot arī citi operatīvie dienesti, tās izstrādātāji vēl nav domājuši, bet, kā norāda SIA Meditec valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Sils, par to varētu ar laiku vienoties. Tāpat tā tiks papildināta ar citām funkcijām.
Bezmaksas aplikāciju var iegūt Google play store un Apple app store, bet drīzumā to būs iespējams iegūt arī Windows store.