Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija kopā ar Publisko izdevumu un revīzijas komisiju iesniegumu skatīs 2. jūlijā, klātesot iesniedzējiem un NEPLP locekļiem. Sestdien, 27. jūnijā, abu pušu pārstāvjus uz diskusiju aicina arī Latvijas Žurnālistu asociācija. Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) jau pāris dienu pirms šī dokumenta iesniegšanas bija redzējusi to A. Kaimiņam rokās, taču nesteidza iesniegumu parakstīt. Viņu pārsteidzis partneru atbalsts tik neizdiskutētam priekšlikumam. NEPLP ir neatkarīga iestāde, un tās atsaukšanai nepieciešami nopietni juridiski pamatoti iemesli, Dienai atzina I. Laizāne. Kā vājo vietu viņa redz arī norādi uz padomes locekļu reputāciju, kas, viņasprāt, jāvērtē katrā gadījumā individuāli; politiķei būtu grūti apšaubīt, piemēram, A. Dulevskas reputāciju.
No iesniedzēju teiktā radās iespaids, ka viņi vēlas atbrīvoties tikai no NEPLP priekšsēža A. Dimanta. Taču padomes priekšsēdi tās pārstāvji izraugās no sava vidus, savukārt viņš individuāli neko neizlemj. Visi NEPLP lēmumi ir koleģiāli pieņemti, un padome kopīgi uzņemas par tiem atbildību, Dienai atgādināja A. Dimants, kurš ieradīsies uz komisiju kopsēdi un ir noskaņots pārliecināt deputātus, ka «nav iestājies neviens tāds gadījums, uz kura pamata mūs varētu atbrīvot». Ja runā par reputāciju, viņaprāt, «būtu ļoti labi, ja katrs paskatītos uz savu reputāciju». Par Valsts kontroles ziņojumā minētajiem faktiem, kuros norādīts uz neefektīvu finansējuma izlietojumu, Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio vadība jau ir sniegusi atbildi.
Pēc nepilna gada beidzas LTV valdes priekšsēža Ivara Beltes pilnvaras. NEPLP izvēlas arī sabiedrisko mediju vadību. Nesen Saeima padomē ievēlēja Daci Ķezberi, uz kuru iesniedzēju prasība neattiecas. Ja NEPLP nenotiks pienākumu pārdale, D. Ķezbere pārraudzīs LTV. A. Dimants lika saprast, ka ierosinājuma patiesais mērķis varētu būt politiskās ietekmes palielināšana sabiedriskajos medijos, kam padome esot šķērslis, jo stingri iestājas par LTV un Latvijas Radio redakcionālo neatkarību. Vienotības līdere Solvita Āboltiņa kategoriski to noraidīja un sacīja: «Mani neapmierina Dimanta kunga darbs. Parlamenta uzdevums ir vērtēt, vai nodokļu maksātāju nauda tiek izlietota lietderīgi.»
Ierosinājumu atbrīvot četrus NEPLP locekļus parakstījuši deputāti no Latvijas Reģionu apvienības, Vienotības, ZZS un No sirds Latvijai. Tam nepievienojās Saskaņa, kā arī Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA), kuras līderis Raivis Dzintars Dienai atzina, ka varot tikai minēt iesniedzēju neatklātos mērķus. «Varbūt tas ir signāls Nacionālajai apvienībai, lai mēs esam pielaidīgāki, jo pastāv arī citas matemātiskās konstrukcijas,» sacīja R. Dzintars, kurš gan netic, ka varētu veidot citu koalīciju. Iespējams, tā esot vienošanās ar opozīciju par jaunu NEPLP sastāvu. Taču R. Dzintars atzina, ka tikšanās ar A. Dimantu nav radījusi pārliecību par viņa spējām ieņemt padomes priekšsēdētāja amatu.