Bez Dugina līdzdalības
Starptautiskā krievu konservatīvā foruma organizatori to dēvēja par zinātnisku konferenci, kurā sapulcēti Eiropas «patriotiskie un konservatīvie spēki». Rīkotāji neslēpa, ka sanāksmes mērķis ir saliedēt Kremlim draudzīgus politiskos spēkus Eiropā, kas «aizstāvēs tradicionālās vērtības, atbalstīs Krievijas intereses un panāks sankciju atcelšanu».
Foruma organizatoru vidū bija krievu nacionālistu partija Rodina, kuras viens no dibinātājiem ir Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins. Partijai savulaik liedza piedalīties vēlēšanās, jo varasiestādes vairākkārt bija saņēmušas sūdzības, ka politiskais spēks savās reklāmās kūda uz rasu naidu.
Arī pasākuma dalībnieku vidū bija organizācijas, kas atklāti iestājas par galēji labējām idejām. Forumā piedalījās pret imigrantiem noskaņotā Grieķijas neonacistu partija Zelta rītausma, Vācijas Nacionāldemokrātiskās partijas līderis Udo Foigts, kuru pērn ievēlēja Eiropas Parlamentā, arī Itālijas neofašistu partijas Forza Nuova vadītājs Roberto Fiore, kurš sevi dēvē par fašistu.
Daudziem par pārsteigumu sanāksmē nebija pārstāvēta Francijas galēji labējā partija Nacionālā fronte, kas pērn no kādas Krievijas bankas saņēma 9 miljonu eiro lielu aizdevumu, jo Eiropas bankas atteikušās ar to sadarboties. Foruma delegātu vidū nebija manāmi arī pazīstamākie Kremļa ideologi Aleksandrs Dugins un Konstantīns Malofejevs.
Foruma delegāti neskopojās ar komplimentiem V. Putinam un nosodīja «pagrimušos» Rietumus. «Rietumos mums tiek iepotēts uzskats, ka Vladimirs Putins ir jāienīst. Bet viņš saprot, ka vairākuma tiesības ir jāliek augstāk par mazākuma kaprīzēm un fantāzijām,» sacīja skotu pretabortu aktīvists Džims Dausons. «Rietumi ir piesārņoti ar dekadences, liberālisma, homoseksuālisma un ģimenes iznīcības vīrusu.»
Bijušais Britu nacionālās partijas vadītājs Niks Grifins filozofēja, ka visas Eiropas lielās nācijas, izņemot krievus, savulaik ir dominējušas kontinentā un ārpus tā robežām. «Ir pienākusi Krievijas vēsturiskā kārta,» viņu citē The Financial Times.
Jādraudzējas ar Krieviju
Foruma noslēgumā tā dalībnieki nāca klajā ar kopīgu rezolūciju, kurā pausts satraukums par Eiropas «tradicionālo vērtību sabrukumu», morāles pagrimumu, laulības un ģimenes institūta sairumu un necieņu pret starptautiskajiem likumiem. Tāpēc viņi vienojušies par kopīgu mērķi - «radīt brīvu, daudzpolāru un progresīvu pasaules kārtību», kuras ietvaros tiktu aizsargātas «tradicionālās vērtības».
Uzsaukumā arī izskan aicinājums atcelt politiskās un ekonomiskās sankcijas pret Krieviju un atjaunot «vienlīdzīgu un konstruktīvu dialogu starp Krieviju un Rietumiem». «Vienas valsts vai valstu grupas diktatūra attiecībā uz Krieviju ir pilnīgi bezcerīga. Mūsuprāt, draudzīgas un lietišķas attiecības ar Krieviju ir vissvarīgākais nosacījums spēcīgai pasaulei un dinamiskai visu valstu attīstībai,» teikts dokumentā. «Krievija ir līdzvērtīgs un uzticams partneris. Krievijas tautai ir tiesības izvēlēties politiskās un ekonomiskās [attīstības] ceļus un aizstāvēt savas intereses.»
Foruma dalībnieki ir vienisprātis, ka vairāk nekā 20 gadu pēc aukstā kara beigām NATO pastāvēšana ir bezjēdzīga, jo alianse no organizācijas, kas aizsargā Eiropu, esot pārtapusi par ASV «militārās diktatūras instrumentu». Tā vietā esot nepieciešams izveidot Eiropas kolektīvās aizsardzības sistēmu bez ASV līdzdalības.
Rezolūcija vēršas pie ASV un to sabiedrotajiem ar prasību izbeigt «iejaukšanos suverēnu valstu iekšējās lietās, pārtraukt «krāsu revolūciju» eksportu un izbeigt antinacionālu marionešu režīmu radīšanu neatkarīgās valstīs». Tajā pašā laikā delegāti vienbalsīgi atbalsta Krievijas veikto Krimas aneksiju.
Viņi arī aicina ASV un ES neatbalstīt «Kijevas huntas» režīmu, kas izvēršot militāru un sociālpolitisku agresiju pret promaskavisko separātistu pasludinātajām Doņeckas un Luhanskas «tautas republikām» Austrumukrainā.