www.turaida-muzejs.lv
Turaidas muzejrezervāts rīko gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci, lai iepazīstinātu sabiedrību ar šajā gadā veikto pētniecības darbu rezultātiem un informētu par aktualitātēm muzejrezervāta darbībā. Konferencē ar ziņojumiem piedalīsies Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un muzeja Krājuma un ekspozīcijas daļas darbinieki, kā arī sadarbības partneri - pētnieki no LU Latvijas vēstures institūta, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Latvijas Dabas muzeja, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un citi eksperti. Dalība konferencē bez maksas. Sīkāka informācija pa tālr. 26572142.
15. novembrī Latvijas Dabas muzejā
www.dabasmuzejs.gov.lv
Mūsu planēta Zeme vienmēr ir ceļā. Zemes nepārtrauktā kustība nosaka to, ka vienā un tajā pašā laikā dažādas zemeslodes vietas saņem atšķirīgu Saules siltuma un enerģijas daudzumu. Veidojas atšķirīgi dabas apstākļi, kuros mājo fantastiska dzīvības formu daudzveidība. Dabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem vecumā no pieciem līdz 12 gadiem apmeklēt dažādu tēmu nodarbības ekspozīcijā Par Zemi, Sauli un mums un doties ceļojumā kopā ar Zemi. Nodarbības notiek katra mēneša pirmajā, otrajā un trešajā sestdienā plkst. 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00.
15. un 19. novembrī Gaujas Nacionālajā parkā
www.gandrs.lv
Krastošana Latvijā gūst aizvien lielāku ievērību, un nav ne mazāko šaubu, kāpēc tā - mums ir vairāk nekā 12 000 upju, un to kopgarums ir gandrīz tikpat garš cik ekvators. Šoreiz iepazīsim četras no šīm upēm - Grūbu, Kumadu, Amatu un Gauju, apskatīsim Ceciļu iezi ar velna alām, raganu iecienīto Zvārtes iezi un augstāko smilšakmens atsegumu Latvijā - Ķūķu klintis. Dodies, lai saņemtu rudens garšu, smaržu un baudu Latvijas dabā! Vidēji sarežģīts maršruts. Iešana pa neiemītu taku, upes krastu, iespējams, dažviet to šķērsojot. Izteikts reljefs, augšas un lejas. Pieteikšanās pa tālr. 26411079 vai e-pastā: [email protected] .
24. novembrī un katru pirmdienu homo ecos:
www.homoecos.lv
EcoEnglish ir iespēja katram interesentam uzlabot savas angļu valodas iemaņas (runātprasmi, jēgpilnas klausīšanās spēju, kā arī gramatiku), apspriežot sirdij tuvas tēmas: zaļo dzīvesveidu, vidi, ēdienu, ilgtspējīgu attīstību un citas. EcoEnglish nodarbības 2013. gadā izveidoja Eiropas brīvprātīgais darbs (European Voluntary Service) dalībniece Beāta no Ungārijas, kura ilgu laiku pirms tam pavadīja Lielbritānijā. No 2014. gada februāra nodarbības vada biedrības jaunā EBD brīvprātīgā - Janny.