14. septembris piemērots sakņaugu ražas novākšanai - bietēm, burkāniem, kartupeļiem un sīpoliem pēdējais laiks doties uz pagrabu! Domājot par nākamā gada ražu, stāda ziemas sīpolus lokiem, kā arī ziemas ķiplokus. Vietās, kur raža novākta, sakopj augsni - likvidē nezāles, uzar vai uzrok dobes vai vagas.
Lapu dārzeņu kopšana
Lapu diena ir sestdien, 17. septembrī. Šajā dienā novāc un skābē kāpostus, apgriež skābenes (var sēt jaunas dobes pavasarim, kad tikko izspraukušās maigās lapiņas būs ideālas salātos, ne tikai zupās, kā ierasts). Apgriež arī maurloku stādījumus, raugās, lai visi garšaugi tiktu novākti vai daudzgadīgajiem laksti apgriezti. Tos, kas Latvijas ziemas nespēj pārlaist, izrok un pārstāda podiņos, novieto telpās.
Veidojiet, atjaunojiet kompostu.
Augļu stādu un koku kopšana
19. un 20. septembrī stādiet augļu kokus vai pārstādiet jau esošos kokus un krūmus jaunā vietā. Stādiet avenes. Novāciet ķirbjus, ziemas bumbierus. Jāatceras, ka bumbieri jāvāc, noplūcot no koka tā, lai kātiņš viegli atdalās no zara. Tas liecinās, ka auglis gatavs. Ja nokritis jau zemē, tad ziemas krājumiem nederēs. Kaltējiet ogas, vāriet ievārījumus, spiediet sulas, konservējiet!
Ziedu un dekoratīvo augu kopšana
15. septembrī stādiet narcises, krokusus, sniegpulkstenītes, tulpes un citas pavasara puķes. Rudenī noziedējušajām novāciet sēklas, kaltējiet - tas būs materiāls jauniem dēstiem. Ievāciet sausos ziedus floristikas kompozīcijām. Ja gladiolas noziedējušas, savāciet to sīpolus, bet asterēm un dālijām ļaujiet ziedēt, līdz salnas padarīs savu.