Irākas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka pieci iznīcinātāji tiks nodoti ekspluatācijā «tuvākajās dienās», vēsta BBC. Bagdāde pagājušajā nedēļā ar Krieviju un Baltkrieviju noslēdza līgumu par vismaz 12 lietotu Su-25 piegādi; darījuma summa esot 500 miljonu dolāru (366 miljoni eiro).
Anonīmi avoti Irākas valdībā ārvalstu medijiem apgalvo, ka lēmums par Krievijā ražoto lidaparātu iegādi pieņemts, jo Savienotās Valstis kavējušās steidzamā kārtā piegādāt iznīcinātājus F-16 un kaujas helikopterus Apache, kurus Bagdāde vēlas no tiem iegādāties.
Tomēr nav skaidrs, kas vadīs irākiešu iegādātos iznīcinātājus, jo Irākas Gaisa spēku rīcībā pašlaik neesot neviena pilota, kas spētu lidot ar Su-25, raksta ziņu aģentūra AFP. Bijušā diktatora Sadama Huseina valdīšanas laikā Irākas Gaisa spēki izmantoja tieši Su-25 iznīcinātājus, bet pēc režīma krišanas 2003. gadā toreizējie piloti tika padzīti no dienesta.
Nedēļas nogalē sīvākās cīņas norisinājās S. Huseina dzimtajā pilsētā Tikrītā, ko ISIS atbalstošie sunnītu kaujinieki ieņēma 11. jūnijā. Valdības spēki sestdien sāka uzbrukumu pārsvarā sunnītu apdzīvotajai pilsētai.
Irākas valdība svētdien apgalvoja, ka ir atguvusi kontroli pār pilsētu un kauju laikā ir «neitralizējusi» aptuveni 60 islāmistu dumpinieku. Tikmēr aculiecinieki ziņo, ka naktī uz svētdienu ISIS kaujinieki joprojām kontrolēja pilsētu un patrulēja Tikrītas ielās, ziņo raidsabiedrība NPR.
Savukārt BBC vēstīja, ka valdības spēki pēc cīņām Tikrītā ir atkāpušies uz 25 kilometrus attālo Didžlas pilsētu. Vietējie apgalvo, ka armijas centienus atgūt Tikrītu apgrūtinot daudzviet izvietotie improvizētie spridzekļi.
Lielvalstu līderi turpina uzstāt, ka Irākas krīze ir jārisina ne tikai ar militāriem, bet arī politiskiem līdzekļiem. Uz Irākas šiītu premjerministru Nūrī el Mālikī tiek izdarīts spiediens, aicinot viņu veidot nacionālās vienotības valdību, kurā būtu pārstāvēti arī mazākumā esošie šiīti un kurdi.
Izskan viedoklis, ka N. el Mālikī vajadzētu atkāpties, jo viņš valsti vada jau kopš 2006. gada, bet nav spējis vienot irākiešus. Tomēr diez vai premjers demisionēs, jo viņa pārstāvētais politiskais bloks ieguva visvairāk mandātu parlamentā pēc aprīlī notikušajām vēlēšanām.