Vēlies veikt brīvprātīgo darbu ārzemēs? Tad nāc un uzzini vairāk par iespējām, ko piedāvā Eiropas brīvprātīgā darba (EBD) programma! Pie reizes sāksim gatavošanos ziemas skaistākajiem svētkiem! Veidosim jaukus dekorējumus un dāvaniņas, izmantojot materiālus, kas parasti nonāk atkritumos. Pasākuma mērķis ir parādīt dalībniekiem, ka mēs varam nosvinēt brīnišķīgus Ziemassvētkus, nenodarot pāri videi. Mēs nodrošināsim praktiskus padomus un idejas, lai videi nedraudzīgos paradumus aizstātu ar zaļākiem. Vairākas no šim idejām tiks izmantotas praksē upcycling radošās darbnīcas laikā. Sākums plkst. 17.00.
13. un 20. decembrī
www.gandrs.lv
Lai sajustu latviešu varenāko koku - ozolu - diženumu, spēku, enerģiju un mieru, dosimies pārgājienā no Stienes uz Igati, iekļaujot Spēkozolu takas. Pārgājiena laikā sastapsim astoņus varenus ozolus, kuru vecums ir no 150 līdz 250 gadiem, un būs iespēja ne tikai smelties spēku ziemai, bet arī uzkāpt ozola galotnē un no lādes paņemt savu Spēkozola kāpēja apliecību. Daba spēj dot mums enerģiju pilsētas straujā rituma pārvarēšanai, bet ir jāmāk to paņemt! Maršruta garums - ap 18 km, ilgums - ap 6 h. Iepriekš jāpiesakās; tālrunis: 26411079 vai e-pasts: [email protected].
No 20. decembra Latvijas Dabas muzejā
www.dabasmuzejs.gov.lv
Skolēnus ziemas brīvdienās gaida muzeja uzdevumu trasīte Ziemas vēstules. Šajā laikā muzejā apskatāma arī izstāde Dziļāk mežā - stāsts par četriem Eiropas nozīmes aizsargājamiem mežu biotopiem un tajos sastopamajām tipiskajām un retajām augu un dzīvnieku sugām. Ar izstādi Latvijas Dabas muzejs vēlas pievērst sabiedrības uzmanību meža vērtībām. Līdzās informatīvajiem materiāliem ir iespēja iejusties meža pētnieka lomā, samērīties ar alni, mežacūku un citiem dzīvniekiem, aplūkot augus palielinājumā. Meža sajūtas klātbūtni rada sagatavotie meža videofragmenti, kā arī melnā stārķa ligzdas modelis.
21. decembrī Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
www.brivdabasmuzejs.lv
Ziemas saulgrieži Brīvdabas muzejā iegriežas ar skaļām dziesmām, rotaļām, ticējumiem, zīlēšanu, laimes liešanu un laba vēlējumiem. Viena no ziemas saulgriežu raksturīgākajām tradīcijām ir bluķa vilkšana - no sētas uz sētu dodas ķekatnieki, aiz sevis velkot bluķi, tā savācot visas likstas un nebūšanas, kas bijušas aizvadītajā gadā. Pēc gājiena pa visām sētām bluķis tiek sadedzinās, un ikviens var ugunij atdot gada laikā sakrātās sliktās domas, neveiksmes un bailes, kā arī sasildīt nosalušās rokas un baudīt siltu tēju ar kraukšķīgām piparkūkām.