D. Tramps par vienu no ārpolitikas padomniekiem izraudzījies ar biznesa interesēm Krievijā saistīto pret šo valsti noteikto sankciju pretinieku investīciju banķieri Kārteru Peidžu.
Šo «draudzību» nav spējis sabojāt pat D. Trampa kampaņas video, kurā pausta neticība demokrātes Hilarijas Klintones spējai aizsargāt ASV un kurā tā samontēta ar smejošu V. Putinu. Reuters aptaujātie analītiķi un amatpersonas ir vienisprātis, ka Kremlis uzskata D. Trampu par kandidātu, kurš ir «tūkstošreiz labāks» par pārējiem, jo ir izolacionists.
Sankcijas traucē
Kampaņas laikā D. Tramps nav slēpis atmaigšanu pret Kremli un Krieviju. Viņš ir izteicies par nepieciešamību samazināt ASV ieguldījumu NATO un mazināt iesaisti Eiropas interešu aizstāvībā, raksta Bloomberg.com. Jau pērn viņš nodēvēja V. Putinu par «spēcīgu līderi, gudru un talantīgu personu» un paziņoja: «Es domāju, ka man būtu ļoti labas attiecības ar Putinu.» Uzrunājot Washington Post redaktoru padomi martā, D. Tramps lika noprast, ka Ukrainas problēmām būtu vairāk jāuztrauc Eiropas valstis, nevis ASV. «Kāpēc mēs [ASV] vienmēr esam tie, kas ved uz potenciālu trešo pasaules karu ar Krieviju?» viņš jautāja.
Šo līniju tikai pastiprina padomnieka amatam izraudzītais K. Peidžs, kurš vairākos rakstos aizstāvējis Krievijas starptautiskās politikas nolūkus, vienlaikus vērtējot ASV politikas veidotājus kā atpalikušus savā aukstā kara laika domāšanā. Viņš ir paudis viedokli, ka ASV «izprovocēja» 2014. gada februāra sacelšanos Ukrainā, kuras rezultātā tika padzīts Kremļa atbalstītais prezidents Viktors Janukovičs. Intervijā Bloomberg viņš izteicies, ka no saviem kontaktiem Krievijā saņēmis ļoti pozitīvas atsauksmes par savu iecelšanu amatā: «Tik daudz man pazīstamu cilvēku nelabvēlīgi ietekmējusi sankciju politika. Viņos tagad valda liela sajūsma par iespēju radīt labāku situāciju.» K. Peidžs divtūkstošo gadu sākumā sasaistījās ar Gazprom grupas vadītājiem, sniedzot padomus darījumos ar Rietumu investoriem. Pēdējos gados viņa firma sniedza padomus par investīcijām Krievijā un attīstīja dažādus sadarbības projektus ar Krieviju, kurus nobremzēja Rietumu sankcijas, kas ieviestas pēc Krimas aneksijas. Viņš stāstījis, ka esot Gazprom investors, kurš ciešot no akciju vērtības pazemināšanās sankciju dēļ.
Ārpussistēmas Tramps
Jebkādas šaubas par Kremļa izvēli ASV vēlēšanu kampaņas kandidātu vidū zuda marta vidū, kad televīzijas kanāla Rossija raidījumā Vesti Ņedeļi D. Kiseļovs «izskaidroja», ka Republikāņu partijas elite noslēgusi slepenu vienošanos ar demokrātiem, lai tiktu vaļā no D. Trampa daļēji viņa simpātiju pret Krieviju dēļ. «Tramps neder Republikāņu partijai. Viņi parasti savā starpā sadala valsts budžetu, biedējot cilvēkus ar Krieviju. Savukārt Tramps ir gatavs atrast kopīgu valodu ar Putinu. Tāpēc viņiem Tramps ir nevajadzīgs un tiek uzskatīts par kaitīgu,» D. Kiseļova teikto raidījumā citē Reuters. BBC atgādina, ka nedēļu pirms šī raidījuma D. Kiseļovs jau dziedāja slavas dziesmas D. Trampam kā «ārpussistēmas kandidātam, kurš ir ASV politikas uzlecošā zvaigzne».
Viens no reakcionārākajiem Kremļa televīziju bieži citētajiem nacionālistiem, kurš tiek pieteikts kā politologs un sociologs, - Aleksandrs Dugins - savā videoblogā pārfrāzē uz ASV dolāriem redzamo frāzi In God we trust (Mēs paļaujamies uz Dievu), lauzītā angļu valodā deklarējot: «In Trump we trust!»