ASV Valsts departamenta paziņojumā presei uzsvērts: «Dienā, kad sākas Krievijas realizētās Krimas okupācijas trešais gads, mēs vēlreiz apstiprinām savu atbalstu vienotai suverēnai Ukrainai. Savienotās Valstis neatzīst Krievijas 2014. gada 16. marta «referendumu» un tās veikto Krimas aneksiju, kas pārkāpj starptautiskās tiesības. Mums joprojām dziļas bažas rada situācija Krievijas okupētajā Krimā, kur okupācijas «vara» apspiež opozīciju un kur etniskās un reliģiskās minoritātes - īpaši Krimas tatāri un ukraiņi - saskaras ar nopietnām represijām. Nevalstiskās organizācijas un neatkarīgie mediji joprojām tiek apklusināti vai izdzīti, starptautiskajiem novērotājiem joprojām nav iespējas darboties pussalā. Mēs XXI gadsimtā neakceptēsim robežu pārzīmēšanu, izmantojot spēku. Ar Krimu saistītās sankcijas paliks spēkā tik ilgi, kamēr turpināsies okupācija. Mēs vēlreiz aicinām Krieviju pārtraukt okupāciju un atdot Krimu Ukrainai.»
Turcijas Ārlietu ministrija trešdien izplatītajā paziņojumā uzsvēra, ka stingri atbalsta Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti. Paziņojumā arī teikts, ka Turcija neatzīst «nelikumīgo Krimas aneksiju, ko Krievija realizēja pēc nelikumīga un neleģitīma «referenduma»». Izteiktas arī bažas par cilvēktiesību situāciju «nelikumīgi anektētajā Krimā» un diskriminējošo politiku pret Krimas tatāriem.
Eiropas Savienības ārlietu pārstāve Federika Mogerīni pēc ES ārlietu ministru sanāksmes pirmdien paziņoja, ka Krimas aneksijas neatzīšana ir viens no pamatprincipiem attiecībās starp ES un Krieviju, par kuru ministri bijuši vienisprātis, vēsta Deutsche Welle.
Arī Latvijas Ārlietu ministrijas otrdien izplatītajā paziņojumā teikts: «Pagājuši divi gadi kopš neleģitīmā referenduma par Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai, kam sekoja Krievijas Federācijas lēmums par Krimas pievienošanu tās teritorijai. Latvija līdz ar Eiropas Savienību turpina pilnībā atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, konsekventi īstenojot Krimas prettiesiskās aneksijas neatzīšanas politiku.»
2014. gada februārī Krievijas karavīri bez atšķirības zīmēm, tā dēvētie «mazie zaļie cilvēciņi», pārņēma savā kontrolē reģionālā parlamenta ēku Krimā. Vēlāk viņi aplenca un nobloķēja Ukrainas militārās bāzes pussalā. 2014. gada 16. martā Krievijas varasiestādes noorganizēja Krimā «referendumu», kura rezultātus lielākā daļa pasaules valstu neatzīst.
Krimā un Krievijā pussalas aneksiju plāno svinīgi atzīmēt 18. martā.