Daudziem patvēruma meklētājiem no Ukrainas ir radinieki Latvijā, tas ir viens no iemesliem, kāpēc viņi meklē patvērumu tieši Latvijā. U. Priekule uzsver, ka patvēruma meklētājiem no Ukrainas ir jāizvērtē uzturēšanās iespējas Latvijā atbilstoši Imigrācijas likumā noteiktajam - saskaņā ar vīzu vai uzturēšanās atļauju. Uzturēšanās atļauja paredz iespēju ārvalstu pilsoņiem uzturēties Latvijā pastāvīgi vai uz kādu noteiktu laiku. Ir divu veidu uzturēšanās atļaujas - pastāvīgās, kā arī termiņuzturēšanās atļaujas.
U. Priekule norāda, ka «neatkarīgi no izcelsmes valsts vai reģiona attiecībā uz visiem patvēruma meklētājiem, kā arī bēgļa vai alternatīvo statusu saņēmušajām personām tiek piemēroti vienādi kritēriji un uzņemšanas standarti». Tas nozīmē, ka patvēruma pieprasītājiem no krīzes zonas Ukrainā nebūs nekādu priekšrocību vai liegumu, salīdzinot ar patvēruma pieprasītājiem no citiem karstajiem punktiem.
Kopš krīzes situācijas Ukrainā mūsu kaimiņvalsts Igaunija saņēmusi vismaz 20 pieteikumu no Ukrainas iedzīvotājiem, kas meklē drošu patvērumu Igaunijā, informējušas Igaunijas varasiestādes. Salīdzinājumā ar iepriekšējo situāciju - pirms krīzes Ukrainā Igaunija saņēmusi tikai dažus šāda veida pieteikumus no Ukrainas puses, kuros tiek izteikts lūgums pēc patvēruma Igaunijā. Likumsakarīgi, ka cilvēki, kuri lūguši patvērumu Igaunijā, ir tieši no Luhanskas, Doņeckas un Krimas apgabala un viņiem ir radi vai paziņas, kas dzīvo Igaunijā. Ukraiņi ir trešā lielākā iedzīvotāju daļa Igaunijā uzreiz pēc igauņiem un krieviem, liecina oficiālā statistika.