Par teātra Venēcijas biennāli dēvētajā nozīmīgākajā starptautiskajā teātra mākslas forumā pasaulē šogad piedalīsies 62 valstis. Kvadriennāle piedāvās valstu un reģionu nacionālās scenogrāfijas, izstādes, scenogrāfijas studentu ekspozīcijas, teātra kostīmu un teātra arhitektūras izstādes, kā arī teātra gaismas un skaņas dizaina prezentācijas. Dalībniekus, kā ierasts, vērtēs starptautiska žūrija, piešķirot apbalvojumus dažādās nominācijās, tajā skaitā prestižo Zelta Trīgas balvu par labāko šāgada ekspozīciju.
Telpa telpā - tā sauc Latvijas nacionālā stenda instalāciju, ko veido 2007. gadā Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē par daudzsološāko jauno scenogrāfu atzītais Reinis Suhanovs. Sadarbībā ar Jēkabu Nīmani (skaņa), Krišjāni Strazdīti (gaisma) un Oskaru Plataiskalnu (tehniskā konstrukcija) R. Suhanovs izvērtīs Valmieras teātra izrādes Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās telpu un koncepciju. Tomēr, kā vēsta izstādes kuratore LJTI direktore Gundega Laiviņa, Prāgas instalācija sniegsies pāri latviskuma problemātikai un runās par šodien tik apmulsušo Eiropas identitāti - sastinguma mirkli, kad vecais izzūd, bet jaunais vēl tikai grasās dzimt. Ekspozīcijas pamatā būs tipiskas lauku mājiņas kopija, no ārpuses perfekta, bet iekšpusē - pilnībā izdegusi un smaržos pēc deguma. Objektā instalētā gaismu un skaņu sistēma liecinās par dzīvības pazīmēm mirušā telpā. Pats scenogrāfs atklāj, ka dažādus mūzikas instrumentus spēlēs «mājas gariņi» - uzmeistaroti sīki robotiņi. Instalācijā idejiski integrēsies arī četri R. Suhanova scenogrāfiju maketi izrādēm Marionetes, Zelta zirgs, Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās un 7 Fausti, stāstot par mākslinieka gaitām Latvijas teātros.
Tradicionāli kvadriennālē piedalīsies arī LMA Scenogrāfijas nodaļas studenti un pasniedzēji, A. Freiberga vadībā piedāvājot ekspozīciju Šekspīrs - Čehovs - Bekets - Blaumanis. A. Freibergs teic: «Esam uzņēmušies grūtu un pretrunīgu uzdevumu - meklēt cilvēciski un mākslinieciski kopīgās un atšķirīgās lietas četros autoros.» Ekspozīcijas dalībnieki strādā pie vienotas scenogrāfiskās telpas struktūras izveides četrām dažādu rakstnieku lugām.
Latvija tiks pārstāvēta arī neklasificējamā projektā Intersection: Intimacy and spectacle/ Krustpunkts: Intīmais un atklātais, kas aicinās palūkoties uz scenogrāfiju kā autonomu mākslas jomu. Izraēliešu arhitekta Orena Sagiva darinātajos 30 koka kubos starptautiskas kuratoru komandas izraudzītas mākslinieku grupas piedāvās savu mākslas darbu. Latviju, kuras mākslinieki šajā projektā būs viskuplākajā skaitā, pārstāvēs Rolands Pēterkops, Mārīte Mastiņa, Dace Džeriņa un Monika Pormale, kas šogad debitēs kvadriennāles starptautiski profesionālās žūrijas sastāvā.