Ne vienmēr tie ir saistīti tieši ar braucamrīkiem, taču dod pilnu vaļu pilsoņu iztēlei. Izstādes kurators ir Kaspars Vanags, projektu realizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Solvitas Kreses vadībā. Ekspozīcijas galvenie atbalstītāji ir Valsts kultūrkapitāla fonds un ABLV Charitable Foundation.
Latvijas vīriešu pasaule Venēcijā ir iekārtota izstāžu telpā vēsturiskajā Arsenālā, kas ir viena no galvenajām biennāles norises vietām. Darbnīcas iespaidu papildina skaņu kompozīcija, kuru radījuši mūziķi Andris Indāns un Shipsi (Jānis Šipkēvics), sadarbojoties ar Rīgas Doma skolas zēnu kori un vīru kori Gaudeamus.
Izmantojot Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē statusu, biennāles paralēlajā programmā tiek rādīta vēl viena apjomīga izstāde - Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla. To veidojis ievērojamais itāļu izcelsmes krievu kurators Viktors Miziano. Šī ekspozīcija ir skats no malas uz Latvijas mākslu, tādējādi tā varētu būt labāk saprotama starptautiskajai auditorijai. Izstādi rīko aģentūra Indie Daigas Rudzātes vadībā.
Gan Latvijas paviljons, gan Ornamentālisms mākslas profesionāļiem un kritiķiem Venēcijā ir pieejami kopš trešdienas, 6. maija. Šajās dienās blīvā režīmā cits citam seko daudzu valstu paviljonu (šoreiz biennālē piedalās 89 valstis) un paralēlās programmas izstāžu atklāšanas pasākumi.
Latvija savas aktivitātes koncentrējusi piektdien, 8. maijā: programma sāksies Venēcijas Dārzos, leģendārajā Cafᅢᄅ Paradiso plkst. 11.30 ar neformālām sarunām, kurās latvieši gaida ierodamies ievērojamus viesus, cerot piesaistīt plašākas auditorijas uzmanību. Tur notiks žurnāla Arterritory izdevuma Sarunas ar kolekcionāriem 2. sējuma atvēršana, par muzikālo noskaņu rūpēsies Shipsi. Pēcpusdienā viesus gaida abas Latvijas ekspozīcijas: plkst. 16.30 notiks nacionālā paviljona Paduse/Armpit oficiālā atklāšana, plkst. 18 - izstādes Ornamentālisms atklāšana.
Līdzās šiem notikumiem Venēcijā Latvijas vārds izskan vēl vairākās vietās: piemēram, izstādē Personal Structures - Crossing Borders, kurā piedalās daudzu valstu mākslinieki (to vidū arī Joko Ono), redzami Kristapa Ģelža darbi, savukārt Latvijas mākslinieku grupa Octopus, kuras redzamākais pārstāvis ir Edmunds Lūcis, noīrējusi telpas izstādei uz savu roku - pavisam netālu no Arsenāla.