Ogres novada Ķeipenes pagasta iedzīvotājs un uzņēmējs Aivars Gūte atzīst, ka nav izjutis īpašas problēmas ar elektroapgādi ne viņam piederošajā veikalā ciemata centrā, ne arī savās mājās, kas atrodas ārpus ciemata robežām. «Ja ir stiprāks vējš, kas iepūš elektrolīnijās koku zarus, uz brīdi pazūd elektrība, taču jau pēc samērā īsa laika tā atkal atjaunojas. Protams, ja tiek piedzīvotas stiprākas vētras, kuru dēļ rodas plašāki elektrolīniju bojājumi, arī mēs paliekam ilgāku laiku bez elektrības. Taču kopumā uzskatu, ka mums elektroapgādes kvalitāte ir labā līmenī un līdz šim nav nācies piedzīvot lielas neērtības,» stāsta uzņēmējs.
Uzņēmējs gan norāda, ka lielākas problēmas ar elektrību izjūt veikala darbā - ja elektrības padeve pārtrūkst, tiek apgrūtināts veikala darbs, jo pazūd gan apgaismojums, gan arī elektrība veikala aukstuma un saldēšanas vitrīnām. Kases aparāti gan vēl līdz divām stundām ir izmantojami, jo tie aprīkoti ar akumulatoriem. Tomēr, pēc Aivara Gūtes teiktā, līdz šim nav nācies piedzīvot situācijas, kad veikalu darbalaikā nākas vispār slēgt uz visu dienu, rezultātā ciešot lielus zaudējumus, tā iemesla dēļ, ka nebūtu elektrības.
Turpat netālajā Lauberes ciematā iedzīvotāji gan atzīst, ka tur agrāk bieži bija novērojami elektroapgādes traucējumi, sevišķi sliktos laikapstākļos. Taču pēdējos gados situācija krietni uzlabojusies, un var secināt, ka tiek veikti sistēmas uzlabošanas darbi, par ko ST arī informē, sūtot īsziņas par īslaicīgiem energoapgādes pārtraukumiem, kas saistīti ar atslēgumiem modernizācijas darbu ietvaros. Turklāt pēdējos gados elektrības piegādes pārrāvumi bojājumu dēļ krietni mazinājušies.
Minētās aptaujas dati liecina, ka 43% iedzīvotāju norādījuši, ka elektroapgādes jomā viņu mājsaimniecībai nav pilnīgi nekādu problēmu. Savukārt 42% iedzīvotāju situāciju ar elektrības padevi raksturo kā labu. 12% no aptaujātajiem iedzīvotājiem atzinuši, ka viņiem mēdz būt ar elektrības padevi saistīti traucējumi, tādēļ viņi situāciju raksturo kā viduvēju, savukārt 2% iedzīvotāju situāciju ar elektrības apgādi savā mājsaimniecībā raksturo kā sliktu. Apskatot atbildes pēc apdzīvotās vietas tipa, var secināt, ka pilsētu iedzīvotāji elektrības padevi vērtē nedaudz labāk nekā lauku iedzīvotāji.
79% no tiem aptaujātajiem iedzīvotājiem, kuru mājsaimniecībās mēdz būt ar elektrības piegādi saistīti traucējumi, ir svarīgi, lai tiktu veikti uzlabojumi mājsaimniecību elektroapgādes kvalitātē. Savukārt 17% šādi uzlabojumi nešķiet svarīgi. Vienlaikus aptaujas dati rāda, ka, jo sliktāk tiek vērtēta elektrības padeve, jo cilvēkam svarīgāka šķiet nepieciešamība uzlabot elektroapgādes kvalitāti.
Interesanti, ka iedzīvotāju domas dalās jautājumā, vai tām mājsaimniecībām, kurām ir elektrības pieslēgumi, bet kuras tos neizmanto, būtu par to uzturēšanu jāmaksā ST. Kopumā 42% aptaujāto uzskata, ka mājsaimniecībām, kurām ir neizmantoti elektrības pieslēgumi, būtu par to uzturēšanu jāmaksā ST, savukārt 45% domā, ka nebūtu jāmaksā. 13% aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā. Jāatgādina, ka ST izstrādājis un iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai priekšlikumu mainīt elektrības piegādes tarifa struktūru, nosakot daļu tarifa kā nemainīgu ikmēneša abonēšanas maksu, tā nodrošinot, ka par elektroapgādes sistēmas ikdienas uzturēšanu maksā ne tikai tie iedzīvotāji, kuri ikdienā patērē elektrību, bet arī tā sauktie nulles abonenti, kuriem nodrošināts pastāvīgs pieslēgums, taču reāli viņi elektrību patērē ļoti maz vai nemaz.