Lai galvaspilsētu atbrīvotu no mežacūkām, pašvaldība virsmežniecībai lūgs atļauju dzīvnieku izķeršanai un pārvietošanai, kā arī noslēgs līgumu ar Pierīgas Mednieku biedrību par nepieciešamo darbību veikšanu, liecina pašvaldības izplatītā informācija.
Kā ticis konstatēts komisijas sēdē, medniekiem ir gan nepieciešamā pieredze lielu dzīvnieku izķeršanā un pārvietošanā, gan vajadzīgais aprīkojums. Šonedēļ plānots nokārtot atbilstošās formalitātes un sākt dzīvnieku izķeršanu. Komisija arī nolēmusi, ka noķertās mežacūkas varētu iezīmēt un reģistrēt, lai būtu iespējams pētīt to pārvietošanos. Mežacūkas plānots izķert ar dzīvķeramajām lamatām, kā pievilinātāju izmantojot kukurūzu, kas šiem dzīvniekiem ir īpašs gardums.
Komentējot lēmumu, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs Dienai izteicās, ka mežacūku ķeršana nenotiks, piemēram, kapos, kur tās dažreiz tiek sastaptas, bet gan meklētas vietas, kurās dzīvnieki nakšņo. Vasarā gan mežacūkām pārtikas pietiek un tās ar ēdienu ir grūtāk pievilināt, tāpēc izvēlēta kukurūza. Vietas, uz kurām dzīvniekus pārvietos, izvēlēsies ar aprēķinu, ka to tuvumā ir maza lauksaimnieciskā aktivitāte, izteicās J. Radzevičs un piebilda, ka uzņēmums Rīgas meži apsaimnieko vairākus tūkstošus hektāru meža. Līdz šim mežacūkas visvairāk sastaptas Ķīšezera un Juglas ezera apkārtnē.
Zināmu rezonansi, nonākot ziņu virsrakstos, izpelnījusies vēl viena aktualitāte - rīdzinieku sūdzības par lapsām, kas medījot kaķus. J. Radzevičs precizē, ka saņemts iesniegums no Jaunciema gatves, kas ir samērā tuvu mežam un medību teritorijām. Pašlaik nolemts teritorijas pārbaudīt un tad spriest par turpmāko rīcību. Svarīgi, lai lapsas nebūtu slimas ar trakumsērgu un neapdraudētu iedzīvotājus, uzsver J. Radzevičs.