Vakara varoņa uzruna atklāšanas viesiem izpalika - publiski runāt viņš, kā allaž, nevēlas, taču galvenais, ka viņš bija klāt un smaidot stāvēja pūlī ar sarkanvīna glāzi. Barišņikovs faniem dalīja autogrāfus izstādes katalogā. Mākslinieka vienīgā intervija, kurā viņš stāsta par savu mākslas kolekciju, ir lasāma 14. maija Dienas pielikumā KDi un www.diena.lv/kd.
Ekspozīcija Rīgas biržā ir aplūkojama līdz 5. jūlijam. Tajā iekļauti 105 darbi, kurus Mihails Barišņikovs pirms dažiem gadiem nodeva paša dibinātajam Barišņikova Mākslas centram Ņujorkā. Tie galvenokārt ir nelieli darbi uz papīra, zīmējumi, akvareļi, kostīmu un scenogrāfijas skices. Autoru vidū ir Žans Kokto, Rauls Difī, Aleksandrs Benuā, Leons Baksts, Natālija Gončarova, Mihails Larionovs, Aleksandrs Arefjevs, Nikolajs Rērihs, Josifs Brodskis, Mihails Šemjakins, Iļja Repins, Merss Kaningems, Triša Brauna.
Pēdējo reizi Mihails Barišņikovs viesojās Rīgā pirms sešiem gadiem, kad dejoja izrādē Trīs solo un duets uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Šogad Rīgas publiku gaida vēl viena tikšanās ar meistaru - 15. oktobrī Jaunajā Rīgas teātrī notiks Alvja Hermaņa iestudējuma Brodskis/Barišņikovs pirmizrāde ar Mihailu Barišņikovu galvenajā lomā. Ja nespējat sagaidīt 15. oktobri, vērts doties uz Spoleto festivālu Itālijā - 8. jūlijā tur notiks Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova kopdarba Vēstule cilvēkam/Letter to a Man pirmizrāde. Uzveduma pamatā ir dejotāja un horeogrāfa Vaclava Ņižinska dienasgrāmatas. Iestudējums stāstīs pār mākslinieka «lēcienu vājprātā». Gan Brodskis/Barišņikovs, gan Vēstule cilvēkam pēc pirmizrādes apceļos pasauli.