Atbildot žurnālistiem, viņš uzsvēra, ka Nacionālā apvienība neplāno prasīt E. Rinkēviča demisiju, jo valdības partijas nemēdz rosināt citu partiju valdības locekļu atkāpšanos.
Taču NA deputāti vēlas tikties ar ārlietu ministru frakcijas sēdē, kā arī sagaida viņa publisku atvainošanos, jo uzskata E. Rinkēviča ierakstu tviterī par smagu apvainojumu. Tajā ārlietu ministrs par NA deputātu atbalstu opozīcijā esošās J. Stepaņenko priekšlikumam Izglītības likumā, kuru skatīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, sacījis: «Mani neizbrīna SC un NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.»
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) līderis Uldis Augulis piekrita, ka tie ir pietiekami smagi paziņojumi, jo rada iespaidu, ka partneru mērķis ir totalitāra valsts, - lai ko tādu teiktu, ir jābūt pietiekamiem pierādījumiem. Pēc ZZS ierosinājuma arī koalīcijā plānots uzklausīt E. Rinkēviču. Ministra teiktais žurnālistiem liecināja par gatavību atsaukties uzaicinājumiem un pamatot savu ierakstu. Taču viņš nesteigsies atvainoties partneriem no NA, jo uzskata, ka balsojums komisijas sēdē «bija problemātisks».
Vienotības frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Šadurskis emocionāli kolēģi varot saprast, «jo Nacionālās apvienības sabloķēšanās ar Saskaņu, kurai ir līgumattiecības ar Putina partiju, ir dīvaina - šis priekšlikums nozīmē cenzūras ieviešanu, bet cenzūra ir solis totalitāras valsts virzienā». Tajā pašā laikā K. Šadurskis uzsvēra, ka no ārlietu ministra sabiedrība sagaida nevis emociju izpausmes, bet nopietnus un izsvērtus izteikumus. «Ja Nacionālā apvienība ir sašutusi, tad to var saprast,» piebilda Vienotības pārstāvis.
Jāatgādina, ka J. Stepaņenko priekšlikums paredz liegt tādu mācību materiālu izplatīšanu skolās, kas var negatīvi atsaukties uz jauniešu tikumisko audzināšanu. Deputāte Saskaņas frakcijā gan pārstāv partiju Gods kalpot Rīgai, kurai nav līguma ar partiju Vienotā Krievija.
Dienas otrajā pusē paziņojumu medijiem izplatīja arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kura pazīstot E. Rinkēviču kā racionālu un darbaspējīgu politiķi, tāpēc viņu šis ieraksts esot pārsteidzis. Saeimas spīkere atgādina, ka Saeimā ir bijuši dažādi jūtīgi balsojumi, kuros vienojušies koalīcijā un opozīcijā pārstāvētie spēki, piemēram, par termiņuzturēšanās atļaujām. Taču pēc tiem neesot izskanējuši tik dramatiski secinājumi. I. Mūrniece uzskata, ka pašlaik nav īstais brīdis Latviju pakļaut iekšpolitiskiem riskiem, kurus var radīt viegli pārprotami mājieni par valdības stabilitāti.
No koalīcijas partiju pārstāvju teiktā arī radās iespaids, ka šis notikums tomēr neatstās iespaidu uz partiju attiecībām valdībā.