PTAC uzskaitītais RS pārkāpumu saraksts ir pagarš. Uzņēmumu vaino par ētikas normu pārkāpumu, kā arī reklāmā sniegtu nepatiesu informāciju, piemēram, vides reklāmās sniegtu apgalvojumu: «Latvijas valdība kopš 2009. gada vairs nepiedalās galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā», kas, saskaņā ar satiksmes ministrijas sniegto informāciju, nav patiess - finansējums ticis samazināts, bet ne apturēts, norāda PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.
Vairākās reklāmās PTAC konstatējusi, ka patērētājam būtiska informācija tiek noklusēta vai pasniegta neskaidri. Piemēram, reklāmā, kurā informēts, ka «pasažieris, kuram katru dienu uz darbu ir jābrauc ar vienu transporta veidu» var iegādāties mēneša biļeti par 30 eiro, noklusēts, ka šāda cena piemērojama tikai tad, ja pasažieris brauc tikai vienā konkrētā maršrutā, nevis visos viena transporta veida maršrutos. Salīdzinot RS biļešu cenas ar biļešu cenām citās Eiropas galvaspilsētās, salīdzināti pēc būtības dažādi produkti - vienreizēja brauciena biļetes ar laika biļetēm, kas sniedz patērētājiem daudz plašākas iespējas. Piemēram, Stokholmā tiek piedāvāta zonas biļete, kas ir derīga vienā zonā 75 minūtes dažādiem sabiedriskā transporta veidiem par 4,00 EUR, Budapeštā, nopērkot biļeti par 1,44 eiro, 80 minūšu brauciena laikā ir atļauts transfērs starp metro līnijām, savukārt Prāgā 90 minūšu brauciena biļete maksā 1,16 eiro un ir atļauts transfērs dažādos sabiedriskā transporta veidos. PTAC konstatējis patērētāju maldināšanu, radot patērētājiem maldinošu iespaidu par cenu salīdzinājumu dažādās Eiropas galvaspilsētās.
Kā viens no pārkāpumiem tika konstatēts arī noklusējums radio reklāmā, sniedzot tikai informāciju par viena brauciena cenu 1,15 eiro, bet noklusējot minētā brauciena cenu divu eiro apmērā, ja biļete tiek iegādāta pie sabiedriskā transportlīdzekļa vadītāja, kas jauno biļešu cenu ieviešanas sākuma periodā radīja maldinājumu patērētājiem.
RS preses sekretārs Viktors Zaķis Dienai nesniedza atspēkojumu katram no šiem pārmetumiem, vienīgi izteicās, ka tiesā iesniegti pretargumenti uz vairākām lappusēm. RS uzskata, ka PTAC nav ņēmis vērā, ka šī ir informatīva, nevis reklāmas kampaņa, kas notikusi ne tikai radio, bet arī pieturvietās, sabiedriskā transporta līdzekļos u.c. Kampaņas mērķis neesot cīnīties par tirgus daļu, bet informēt iedzīvotājus. Tāpat V. Zaķis norādīja, ka kampaņa esot jāvērtē kopumā, nevis kāda tās daļa, kas, atsevišķi atrauta, iespējams, arī varot radīt pārpratumus. «Lai skatās tiesa,» izteicās RS pārstāvis.
Kampaņa, kas tika organizēta gada sākumā, bija pieskaņota nepopulārajam Rīgas domes lēmumam krasi paaugstināt biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.