Pirms došanās uz Nirnbergu, kur Latvijas izlase gatavojās spēlei ar Čehiju, Pahars trešo reizi Euro 2016 kvalifikācijas laikā teica, ka gaidāms mačs pret A grupas spēcīgāko komandu. Kā nu ne, ja līdzšinējās četrās spēlēs čehiem bija vienīgi uzvaras! Varbūt precīzāk tomēr būtu saukt viņus par grupas veiksmīgāko komandu. Uzvaru pār Nīderlandi (2:1) viņi izcīnīja kompensācijas laika otrajā minūtē, kad nīderlandiešu aizsargs faktiski pats atveda bumbu savos vārtos. Izšķirošos vārtus pret Islandi (2:1) viņi guva ar divkāršu rikošetu pret pretiniekiem... Kad Valērijs Šabala otrā puslaika beigās pārmeta bumbu pāri no vārtiem kļūdaini tālu izgājušajam Petram Čeham, viens no šī gadu tūkstoša labākajiem pasaules vārtsargiem rokas vien noplātīja - Čehijas klubā Jablonec spēlējošā Šabalas iegrieztā bumba acīmredzami lidoja vārtos, taču pēc atsitiena pret zemi aizspurdza gar pašu vārtu stabu. Nonākšana iedzinējos ar diviem vārtiem, visticamāk, degradētu Čehijas komandu, bet Latvija varētu spēlēt brīvi un nepiespiesti. Turklāt tā jau nebija vienīgā vārtu gūšanas iespēja Latvijai, to bija spiests atzīt arī pretinieku spēlētājs Boreks Dočkals: «Standartsituācijās es sapratu, ka viņi zināja, kas sekos un ko mēs darīsim. Ja vien viņi labāk izmantotu savas iespējas, viņi mūs sāpinātu vēl vairāk.»
Pirmsspēles preses konferencē Pahars gan norādīja, ka šajā mačā viss spiediens ir uz favorītiem čehiem, bet Latvija var spēlēt brīvi, jo no tās neviens neko negaida. Patiesībā jau gaidīja gan - labāku sniegumu nekā pret Nīderlandi. Lai to sekmētu, Pahars veica vairākas izmaiņas sākumsastāvā un arī mainīja spēles zīmējumu. Malā tika nosēdināti vārtsargs Aleksandrs Koliņko, aizsargi Vladislavs Gabovs un Antons Kurakins, kā arī pussargi Aleksandrs Fertovs un Jānis Ikaunieks. Liela daļa izmaiņu skaidrojamas ar futbolistu pašreizējo fizisko kondīciju, kas kopš pagājušā gada novembra daudziem ir mainījusies. Tiesa, ne mazāk būtiska bija citas shēmas izmantošana. Pirmoreiz Pahara vadībā Latvija sāka spēli ar vienu uzbrucēju un bez uzbrūkošā pussarga. Tā vietā «papildu» cilvēks Igora Tarasova personā tika izvietots starp aizsargiem un pussargiem. Raženais Tarasovs gan ātrumā nereti zaudēja savam pretspēlētājam čehu galvenajai zvaigznei Tomašam Rosickim, bet bija lielisks palīgs «otrajā stāvā» un teicami ievadīja uzbrukumus ar tālām piespēlēm. Pēc mača Pahars veltīja atzinīgus vārdus gan Igoram, gan Gintam Freimanim, kurš gan neslikti tika galā ar saviem pienākumiem aizsardzībā, taču visa mača gaitā spēlēja nepamatoti pārgalvīgi ar bumbu pie sava soda laukuma.
Ar daudzām izmaiņām sastāvā un citādu spēles shēmu Pahars nošāva vairākus zaķus. Čehijas galvenais treneris Pavels Vrba pēc mača atzina, ka viesi sarūpējuši viņiem vairākus pārsteigumus, kas rūpīgi veidoto Latvijas izlases atskaiti padarījuši teju bezjēdzīgu. Lai arī Latvijas vārtu guvumu Vrba norakstīja uz individuālu kļūdu Jaroslava Plašila izpildījumā, viņš atzina, ka, vērtējot spēli kopumā, Latvija pilnībā bija pelnījusi gūt vārtus un vismaz neizšķirtu. Latvijas pretinieku treneri to atzīst ļoti reti. Otrdien Latvijai Ļvovā pārbaudes mačs pret Ukrainu.