Ģimenes aptieku direktors
Absurdi, ka neesam spējīgi lietas risināt citādi kā vien ar likumu. Mūsdienu sabiedrībā šādi lietas nerisina. Citās valstīs pilsētās aptiekas dežurē naktīs pēc kārtas. Katras aptiekas logā ir saraksts, kura aptieka kad dežurē. Ja man naktī sāp zobs, es aizeju uz tuvāko aptieku un vai nu saņemu medikamentu, vai logā izlasu, kura aptieka šonakt ir atvērta. Tas ir loģiskākais risinājums.
Taču tam ir nepieciešams pašvaldību atbalsts. Piemēram, Liepājā ir vairāk nekā 20 aptieku.
Kā likumā noteiksim, kura dežurēs? Katra aptieka ir individuāls uzņēmums - kā tās vienosies, kurai dežurēt un kad? Farmaceitu algas ir lielākas nekā vidējā, un naktī jāmaksā paaugstināta likme. Visas aptiekas nav vienādas: vienā ir divi darbinieki, citā - astoņi. Kā panāks, lai būtu vienlīdzīgi?
Te jāpiedalās pašvaldībai, izlīdzinot izmaksas. Aptiekas darbs naktī nav izdevīgs, cilvēki pērk līdz vieniem naktī un tad atsāk no sešiem rītā, bet pa vidu gandrīz nav apmeklētāju - liecina Rīgas dežūraptieku pieredze. Turklāt jāraugās, ko tad pērk naktīs. Ja tie ir pamperi, tad jautājums - kāds izmisums var būt naktī viena pampera dēļ!?