Četri nosacījumi
Runājot par gremošanas sistēmas veselību, pēc A. Danilāna teiktā, jāievēro vairāki vienkārši principi - racionāls, daudzveidīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, svaigs gaiss, saule un pilnvērtīgs miegs.
Noteikums par racionālu un daudzveidīgu uzturu attiecas uz visiem, bet it īpaši uz cilvēkiem ar liekā svara problēmām un tiem, kam ir iedzimtas saslimšanas, piemēram, celiakija. Tad nepieciešama arī speciāla diēta. Savukārt sportiskās aktivitātes nepieciešamas ikvienam, jo slodzes laikā cilvēka organismā izdalās daudzas spēcinošas vielas. Šeit princips ir vienkāršs - ikdienā vairāk iet kājām, bet pāris reižu nedēļā noderētu kārtīgāka fiziskā slodze.
Saules nozīmi A. Danilāns uzsver, jo tādā veidā cilvēks var uzņemt D vitamīnu. Ja agrāk tika uzskatīts, ka D vitamīns ir svarīgs cilvēka kauliem, tad tagad zināms, ka tas labvēlīgi iedarbojas arī uz kuņģa-zarnu traktu un pat paildzina dzīvildzi. Šajā ziņā profesors uzskata, ka sabiedrība ir nepamatoti un pārlieku sabiedēta ar iespējamo ādas vēzi. Protams, viss jādara saprāta robežās, bet, aizliegdami staigāt svaigā gaisā, saulītē, gar jūras krastu, ārsti izdara cilvēka veselībai daudz vairāk ļauna. Savukārt attiecībā uz pilnvērtīgu miegu profesors norāda, ka ar to nedomā gulšņāšanu, bet gan nepieciešamo miega daudzumu naktīs. Profesors sarunas laikā ar Dienu gan piebilst arī piekto nosacījumu - labu garastāvokli. Kuņģa-zarnu traktam patīkot, ka cilvēks ne par ko nesūdzas, nečīkst un visu mūžu smaida.
Meklē vainu ēdienā
A. Danilānu uztrauc arī kāda bīstama tendence - pēdējos gados cilvēkiem radusies nosliece jebkādas veselības problēmas, tai skaitā gremošanas sistēmas traucējumus, risināt ar medikamentu palīdzību gan profilakses nolūkā, gan ārstēšanai. Tomēr zāles tiek lietotas par daudz, nepareizi un bez ārsta norādījuma. Jā, daļā gadījumu bez tiem nemaz nevar iztikt, bet nereti ļaunums ir lielāks nekā labums. Ārsts arī min piemērus, ka dažas savulaik izmantotās zāles tagad atzītas par neefektīvām.
Tāpat cilvēkiem ir tieksme vainu meklēt ēdienā. Tomēr pārspīlēti ir teikt, ka ēdiens var būtiski bojāt kuņģa-zarnu traktu. Cilvēki nereti, nezinot īstos savu sūdzību iemeslus, automātiski sāk domāt, ko sliktu apēduši. Profesors pat atzīmē, ka, protams, asie ēdieni, kafija kuņģa-zarnu traktam var traucēt, bet īstenībā kuņģa-zarnu traktu pat stiprina un šāds ēdiens ir pat ieteicams. Teiktais gan neattiecas uz alkoholu un smēķēšanu - tas bojā virkni orgānu.