Politico.eu vēsta, ka pret EU un Ukrainas līgumu nobalsoja 61,1% no tiem, kuri piedalījās referendumā. Par līgumu bija 38,1%. Kopējā aktivitāte bija tikai 32,2% balsstiesīgo, taču tas bija pietiekami 30% slieksnim, ko likums paredz, lai referendumu atzītu par notikušu.
Referenduma rezultāti izraisīja gaviles Eiropas Savienības pretinieku nometnē. Nīderlandes galēji labējās, eiroskeptiskās Brīvības partijas Līderis Gērts Vilderss referenduma rezultātu nosauca par lielisku. «Nīderlandieši ir pateikuši nē Eiropas elitei un nē līgumam ar Ukrainu. Tas ir Eiropas Savienības beigu sākums,» viņš teica intervijā medijiem. Sociālistu partijas līderis Emile Rēmers teica: «Esmu priecīgs par rezultātu. Cilvēki gribēja pateikt valdībai, ka Ukraina ir pārāk korumpēta, lai ar to parakstītu līgumu. Viņi arī gribēja parādīt, ka Eiropa nav domāta tikai elitei un starpnacionālajām kompānijām.»
Jau pirms balsojuma G. Vilderss izteicās, ka nīderlandiešu «nē» būs pamudinājums britu vēlētājiem balsot pret Lielbritānijas palikšanu ES viņu referendumā jūnijā. Eiroskeptiskās un galēji labējās Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas līderis Eiropas Parlamenta deputāts Naidžels Farādžs jau trešdienas vakarā tviterī priecājās: «Izskatās, ka ir liels nē ES balsojumā. Urā!»
Ukrainas prezidents Petro Porošenko, komentējot referenduma rezultātus, paziņoja, ka tā organizatoru īstenais mērķis bijis nevis ES un Ukrainas asociācijas līgums, bet gan «uzbrukums Eiropas vienotībai, uzbrukums eiropeisko vērtību izplatīšanai.» Viņš uzsvēra, ka referendums bija konsultatīvs un tālākais ir Nīderlandes valdības, parlamenta ziņā. Viņš arī izteica pārliecību, ka referendums nav šķērslis Ukrainas ceļā uz Eiropu un ka Ukraina turpinās ieviest asociācijas līguma prasības.