Sakari un tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc topošajiem telekomunikāciju speciālistiem ir jārēķinās, ka šinī profesijā visu mūžu ir jāmācās no jauna. Tā kā tehnoloģiju attīstība ir saistīta ar zinātniskiem atklājumiem, inženieru zinātņu doktors iesaka domāt par darbību zinātnē. Daudzu uzņēmumu topmenedžeri visā pasaulē ir ieguvuši zinātņu doktora grādu, jo viņiem ir jāprot paredzēt, kas sakaru jomā notiks nākotnē - pēc desmit gadiem un ilgāk.
Jānis Lelis ir pārliecināts, ka iegūtā izglītība būs noderīga arī jebkurā citā nozarē, kurā tiek izmantoti dažādi sakaru veidi, piemēram, enerģētikā, dzelzceļa transportā un citur. Speciālistiem jābūt apveltītiem ar labām komunikācijas spējām, jo lielākā daļa firmu ikdienā strādā ar klientiem, kas telekomunikāciju nozarē ir galvenā bagātība. Protams, ir jāpiemīt loģiskai domāšanai, asam prātam, tāpēc J. Lelis topošajiem studentiem iesaka jau laikus izmēģināt spēkus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajās Skolēnu kausa prāta spēlēs šahā un dambretē.
«RTU laboratorijas bāze varēja būt pilnvērtīgāka - tas ir jāatzīst kā mīnuss inženieru izglītības ieguvē, taču praktiskās iemaņas visi trešā kursa bakalaura studenti apgūst, jau strādājot specialitātē atrastajās darbavietās,» norāda J. Lelis.
Pieprasījums pēc telekomunikāciju speciālistiem patlaban ir liels, un tas nemazināsies ne Latvijā, ne arī ārvalstu programmatūras, biznesa vadības, mobilo tālruņu u.c. kompānijās, uzver J. Lelis un piebilst, ka pašlaik pasaulē bagātākais cilvēks ir tieši telekomunikāciju speciālists Karloss Slims, meksikāņu izcelsmes uzņēmējs, kurš ir līdzīpašnieks un darbojas vairākos telekomunikāciju uzņēmumos visā pasaulē.