Vairāk nekā trīssimt iestudējumiem radītās lelles klusi piemin savu radītāju. Tik daudz un dažādas izteiksmes iemūžinātas viņa radīto varoņu sejās. Un pat visepizodiskākajam zaķēnam, putniņam vai zivtiņai ir savs raksturs un savs dzīvesstāsts, jo Šenhofa radīto leļļu rokrakstu nevar sajaukt ne ar vienu citu. Katra lelle, kuru radījis meistars, ir kā dzīva būtne. Vai tā ir mazā Pelnrušķīte vai ļaunā pamāte. Pats meistars allaž ir teicis, ka lellei jādzīvo, bet tā dzīvos, ja mākslinieka, skulptora un aktiera prasme un emocija būs saplūdusi vienā veselā.
P. Šenhofs dzimis 1924. gada 5. janvārī Liepājā. 1950. gadā viņš pabeidz Mākslas akadēmijas monumentālo darbnīcu pie profesora Skulmes. No 1946. gada sāka strādāt Valsts leļļu teātrī par scenogrāfu, bet no 1950. gada - par galveno mākslinieku.
Sešdesmit piecus gadus meistars darbu un talantu ziedoja Leļļu teātrim. Kaut arī veidotas daudzas veiksmīgas scenogrāfijas dramatiskajos teātros, kopā ar visizcilākajiem režisoriem (E. Smiļģi, Ž. Katlapu, A. Jaunušanu, P. Homski, P. Pētersonu, A. Liniņu u.c.), Šenhofa sirds vienmēr piederēja Leļļu teātrim.
Daudz, ļoti daudz varēja iemācīties no dižā meistara ikviens, kurš bija kaut reizi saskāries ar Pāvila Šenhofa milzīgo dzīves un darba pieredzi. Ar kādu krāsu, formas un stila izjūtu bija apveltīts šis mākslinieks! Visā pasaulē leļļinieku aprindās Šenhofa vārdu minēja blakus visdižākajiem meistariem - Obrazcovam, Sudarušķinam, Viļkovskim, Burovam, Cvetkovam, Rozeram, Žantī un citiem.
Sarunājoties ar mākslinieku par jebkuru tēmu, skaidri varēja just to krāsu paleti un atmosfēru, ko meistars prata uzburt. Katram no mums Leļļu teātrī Pāvils Šenhofs paliks atmiņās citādi. Arī man kā dzīva atmiņu glezna:
Skan klusa klavesīna mūzika... Fonā mazliet sirreāla Vecrīgas ieliņa pasteļtoņos, pa kuru iet sirms, elegants kungs ar viegli ironisku Andersena smaidu sejā, labsirdīgām acīm un sarkanu rozi slaidajos pirkstos. Bet viņam pa pēdām ļepato mazs, balts leļļu klauniņš...
Režisors Valdis Pavlovskis
Latvijas Leļļu teātris
Atvadīšanās no mākslinieka notiks 9. martā plkst. 14 Krematorijas lielajā zālē. Pāvilu Šenhofu apbedīs Meža kapos. Pēc bērēm plkst. 16 Latvijas Leļļu teātrī mākslinieka tuvinieki, draugi un talanta cienītāji aicināti uz atmiņu pēcpusdienu.