Kā norādīja M. Seile, esot skaidrs, ka pagaidām modelis gan nespējot apmierināt visas pedagogu vajadzības, tomēr tas ļautu skaidrāk raudzīties uz pedagogu darba samaksas komponentēm un spriest par to, kā tajā trūkst un ir papildināms.
Jaunais algu modelis būs principu kopums, caur kuru tiks skaidrots, kā tiek aprēķināta skolotāja alga, tāpat tas kalpos par pamatu jau konkrētām diskusijām, nevis tikai naudas pieprasījumam, norādīja ministre. Modelim, pēc jaunākajiem aprēķiniem, šogad būs nepieciešami 9,8 miljoni eiro, savukārt nākamajam gadam - 29,4 miljoni. M. Seile uzsvēra, ka jau iecerētajam un modelī ietvertajam papildus nepieciešamās summas ir izaicinošas, ņemot vērā valsts budžeta iespējas. Reaģējot uz LIZDA biedru pārmetumiem par modeļa negatavību, M. Seile aicināja izvērtēt, vai modelis ir objektīvi tik negatavs, ka to nevar ieviest. Vienlaikus viņa norādīja, ka arī nākamgad, ja tomēr tiks pieņemts lēmums atlikt modeļa ieviešanu, visticamāk, būs pedagogi, kuri nebūs apmierināti. Ministre nesniedza konkrētu atbildi par to, vai, ieviešot jauno modeli, nevar rasties situācija, kad daži pedagogi varētu palikt bez darba.
LIZDA padomes sēdē nolēma prasīt pilnveidot jauno pedagogu darba samaksas modeli, atliekot tā ieviešanu līdz 2016. gadam. LIZDA vienojās, ka jāturpina Ministru kabineta noteikumu pilnveide, nosakot pārejas laiku atbilstošas dokumentācijas sakārtošanai izglītības iestādēs. LIZDA skatījumā izmaiņas būtu ieviešamas gadu vēlāk - 2016. gada 1. septembrī - ar atbilstošu papildu finansējumu.