Ķīnā tiek izlietota aptuveni trešā daļa pasaulē saražoto cigarešu. Valstī smēķē tikai 2,4% sieviešu, bet 52,9% vīriešu, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati. Viena no ķīniešu paražām ir, satiekot vienam vīrietim otru, kā sveicienu piedāvāt cigareti - jo dārgāku, jo labāk. Lielais iepakojums ar cigarešu paciņām joprojām ir populāra dāvana.
Pretsmēķēšanas aktīvisti vaino Ķīnas valdību, ka tā pārāk maz uzmanības pievērš, lai atklātu sabiedrībai smēķēšanas risku veselībai, tā vietā iekasējot prāva apjoma nodokļus no tabakas izstrādājumu pārdošanas.
Interesanti, ka jauno vēršanās pret smēķēšanu līniju apstiprina arī Ķīnas vadītāju attieksme pret smēķēšanu. Kādreiz Ķīnas kompartijas vadonis Mao Dzeduns un viņa pēctecis Dens Sjaopins reti bija redzami bez cigaretes rokā. Pašreizējais prezidents Sji Dziņpins ir atmetis smēķēšanu un amatpersonām aizliedzis smēķēt publiski.
Ķīnas Veselības ministrijas noteikumi 2011. gadā aizliedza smēķēšanu publiskās vietās valstī, ieskaitot viesnīcas un restorānus, taču aizliegumi netika ievēroti. Tāpēc Pekinas vadība pieņēma savus noteikumu, par kuru pārkāpšanu iedzīvotājiem būs jāmaksā soda naudas. Tiks ierobežota arī cigarešu reklāmas izvietošana pilsētā.
Savukārt Eiropā par stingrākiem smēķēšanas ierobežojumiem pašlaik diskutē Austrijā. Tās valdība paziņojusi, ka plāno aizliegt smēķēt kafejnīcās un restorānos no 2018. gada. Austrijā smēķē 33% iedzīvotāju. Tā gan bija viena no pirmajām, kur tika nodalītas smēķētāju un nesmēķētāju zonas.