Nepieciešamība papildus strādāt pie šaušanas bija kā uz delnas, un tas bija skaidrs pat tiem, kas Andreja gaitām seko virspusēji. Rastorgujevs otro sezonu pēc kārtas bija viens no ātrākajiem biatlonistiem Pasaules kausa posmos (iekļuva piecu ātrāko pulkā slēpošanas rādītājos), taču vairākumā gadījumu pievīla kļūdas šaušanā. Uzrunātais speciālists, kurš savulaik bijis Vācijas izlases galvenais treneris, arī pats izrādīja savu ieinteresētību strādāt ar alūksnieti, jo, kā pats saka, nav varējis mierīgi noskatīties TV ekrānā, kā Rastorgujevs pie ugunslīnijas izsēj distancē grūti nopelnītās pozīcijas.
Rastorgujevs un viņa treneris Intars Berkulis gan allaž teica vienu un to pašu - Andrejs zina, kā jāšauj, un prot to darīt. Droši vien tā arī bija, ja reiz viņš ne reizi vien pamanījās aizvērt visus 20 mērķus klasikas disciplīnā, bet bija savas niansītes. «Ir fiziskā kondīcija, ir šaušanas kondīcija, un ir sistēma, kā strādāt pie šīm konkrētajām lietām atsevišķi un kā tās savienot kopā. Strādājām tur ļoti daudz - katru dienu pa astoņām stundām. Diendienā runājot vienu un to pašu, noguru gan es, gan treneris, tāpēc lieti noderēja arī sparingpartnera Mikaela Reša (Beļģijas izlases pārstāvja) padomi no malas.»
Andrejam problēmas sagādāja ne tikai šaušanas precizitāte, bet arī tās ātrums. Pat tad, ja viņš šāva precīzi, alūksnietis tam pārsvarā patērēja vairāk laika nekā konkurenti. Viņš uzsvēra, ka pagaidām neplāno labot šaušanas ātruma rekordus, bet vēlas panākt stabilitāti. «Tie, kas ugunslīnijā visu paveic 20 sekundēs, lielā mērā riskē. Ja es šautu stabili 25 sekundēs, tas būtu labi un jau man palīdzētu gūt augstākas vietas.» Līdz šim Rastorgujevs vienā šaušanas sērijā pavadīja vidēji pa 35 sekundēm.
Svarīga nianse ir arī tā, ka Andrejs gatavo divas vizuāli identiskas šautenes. Šoziem viņš Eiropas čempionātā Otepē krita, lauza šauteni un bija spiests izstāties. Neko tamlīdzīgu viņš pieredzēt vairs nevēlas, tāpēc turpmāk viņam allaž būs rezerves plinte. Jaunās laides paraugs jau ir uztaisīts, lai šaušanas treniņnometnē tiktu veidota konkrētajam šaujamrīkam atbilstoša stāja, un vasarā Vācijā vietējie meistari arī izpildīs Rastorgujeva pasūtījumu. Tas viņam izmaksās pusotru tūkstoti eiro. «Mums šautenes ir kā otrā draudzene vai sieva - kā kuram. Jau tā ar to pavadām daudz laika, bet tagad es ar to kopā pavadu vēl vairāk laika nekā ar sievu.»
Darbs pie šaušanas atņem laiku fiziskās kondīcijas stiprināšanai. «Ja es kļūšu mazliet lēnāks distancē - es gan domāju, ka nekļūšu -, tik un tā būšu ieguvējs kopējā laika izteiksmē.» Viņš atzina, ka pārmaiņas Latvijas izlases treneru štābā viņu ietekmēšot maz, jo tik un tā viņš turpinās darbu ar Berkuli. Vienīgais ieguvums Andrejam varētu būt vairāk palīgu un informatoru trasē, taču LBF ģenerālsekretārs Gundars Upenieks uzreiz paskaidroja, ka vēl nav zināms, cik daudz treneru dosies uz PK posmiem, bet skaidri zināms, ka viņu nebūs padsmit, kā tas ir vadošajām komandām.