Trešdienas vakarā laikrakstam Diena šo rindu autora «izskatā» bija iespēja sabiedriskajā televīzijā iztaujāt pirms dažām stundām jaunievēlēto Valsts prezidentu Vējoni. Ja jautājumi neskāra tēmas, par kurām Vējonis kā kandidāts jau bija daudzkārtīgi izjautāts, viņš atbildēja ieinteresēti un bez štampiem, tomēr vienlaicīgi subjektīvi liekas, ka skaidru atbilžu jaunajai valsts pirmajai amatpersonai arī nav.
Piemēram, Vējonis piekrita, ka tā sauktā koalīcijas padome ir visnotaļ dīvains, citējot viņa paša teikto, - «neleģitīms» - veidojums, kas nereti, no lēmumu caurskatāmības viedokļa, nostāda Ministru kabinetu nevēlamā gaismā. (Konteksts: tiešraidē vērojamās valdības sēdēs premjere diezgan bieži atliek kāda jautājuma skatīšanu, jo tas, redz, neesot iepriekš izrunāts Koalīcijas padomē; vai arī kāds lēmums tiek pieņemts strupā manierē, jo nekur likumdošanā neaprakstītā «padome» tā esot vienojusies.) Jaunievēlētais prezidents kā iemeslu minēja tieši MK sēžu atklātumu, jo visas godīgās publikas priekšā ministri vairoties no sirds cits citam pateikt savu viedokli, attiecīgi tas notiekot padomē. To, ka Repšes laikā iedibinātā atklāto MK sēžu metode šīs sēdes padarot par formalitāti, pārceļot īstās diskusijas uz citu formātu, nācies dzirdēt daudzkārt, un zināma taisnība šajā viedoklī ir. Tomēr atklātības režīma atcelšana arī nav risinājums vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šobrīd ikviens vismaz var sekot līdzi valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju argumentiem kādu jautājumu izskatīšanā, pat ja ministri izvairīgi klusē. Otrkārt, neticu, ka atklātības režīma atcelšana nozīmētu vienlaicīgi Koalīcijas padomes «atlaišanu», tātad rezultātā politikas process kļūtu vēl noslēgtāks.
Ņemot vērā, ka kandidātu debašu ietvaros četri kungi, to skaitā Vējonis, tika paskubināti sasolīt, ka būs ļoti aktīvi prezidenti arī jautājumos, kas tradicionāli ir MK un Saeimas pārziņā (piemēram, ekonomika), rodas jautājums, kas būs infrastruktūra, lai prezidents (šajā gadījumā Vējonis) solījumu reāli varētu īstenot. Vējonis vairākkārtīgi izteicies par vēlmi izveidot konsultatīvo padomi, kurā būtu arodbiedrību, biznesa, zinātnes utt. pārstāvji. Tas ļoti labi, tomēr prezidentam ir nepieciešama pastāvīga, tieši viņu, ja tā drīkst teikt, apkalpojoša domnīca, jo konsultatīvās padomes locekļiem objektīvi var būt atšķirīgi (to skaitā - no prezidenta) viedokļi un pulcēšanās iespējas. LTV Sastrēgumstundā Vējonis piekrita nepieciešamībai atjaunot ko līdzīgu Stratēģiskās analīzes komisijai tiešā prezidenta paspārnē, tomēr neradās pārliecība, ka viņš pagaidām saprot atšķirību starp domnīcu un diskusiju klubu. Jācer, ka, jautājumam reāli nonākot viņa darba kārtībā, apzināsies gan. Savukārt, jautāts, kā cer panākt, ka citi varas atzari vispār ieklausās viņa domnīcas, konsultatīvās padomes vai citādi nosauktas konstrukcijas gudrajos priekšlikumos, viņš pauda cerību, ka prese nākšot palīgā. Nav neloģiski, tomēr tad Vējonim rūpīgi jādomā par savu komunikācijas ar medijiem politiku.