Plakanmaizes ir tik plānas, ka to cepšanai cepeškrāsni kurt nav vajadzības. Pietiek ar nokaitētu, gailošu pannu bez jebkādām taukvielām. Pannai jābūt ar biezu dibenu, kas vienmērīgi uzkarst. Lai liela panna vienmērīgi sakarstu uz gāzes riņķa, vajag liesmas kliedētāju.
Vispazīstamākā plakanmaize ir pita, kuras izcelsmi saista ar Vidusjūras reģionu, Balkāniem un arī Tuvajiem Austrumiem, bet pēc daudzkārtējas šī reģiona valstu politisko robežu pārdalīšanas mūsdienās nosaukt vienu konkrētu izcelsmes valsti ir neiespējami. Lūk, īpašā pitas priekšrocība ir tā, ka cepšanās laikā pita uzpūšas un tās vidū veidojas gaisa kabata, kas maizīti tieši pa vidu sadala divās kārtās. Pārgriežot uz pusēm, atklājas dabīgs iedobums, kurā var sapildīt visu, kas garšo. Pita ir ļoti tradicionāla maize tautām, kas pie gaļas ēd maizi, nevis kartupeļus, rīsus vai pastu. Visbiežāk pitās kā pamatēdiens būs ietīts kebabs, giross, suvlaki, humuss un falafels. Ātrās ēdināšanas uzņēmumi un ielu tirgotāji pitu ir pielāgojuši savām vajadzībām. Ārpus sava reģiona pitas tiek pildītas ar visdīvainākajiem pildījumiem.
Mājās izcept pitas ir vienkārši, ja vien ievēro divas svarīgas lietas - mīklai ir jābūt mitrai un pannai gailoši karstai. Tehnoloģija ir šāda - lielajā karstumā maigās rauga mīklas maizītes uzpūšas dramatiskā ātrumā, un lielais mitrums iztvaiko, plēšot maizīti uz pusēm, tā rezultātā izveidojas gaisa kabata. Pēc izcepšanās pitu saplacina, jo tā saglabā savu formu. Pitas cep no kviešu miltiem - gan parastajiem smalkajiem, baltajiem, gan arī pilngraudu miltiem. Pitas visgaršīgākās ir tikko ceptas vai ēstas cepšanas dienā. Izceptas tās nevajadzētu turēt tiešos saules staros vai citā karstumā, jo tās ātri apkalst. Sešām pitām vajadzēs: 225 g pilngraudu miltu, 150 ml ūdens, 5 g sausā rauga, šķipsnu sāls
Bļodā sajauc miltus ar raugu un sāli, pielej siltu ūdeni. Veido mīklu, mīca, līdz tā kļūst elastīga. Saveļ bumbā un raudzē aptuveni stundu vai kamēr mīkla dubultojusies. Uzrūgušo mīklu sadala sešās daļās, un katru no tām saveļ bumbā. Mīklas bumbas izrullē vai saplacina un liek cepties uz sakarsētas grilpannas. Pēc pāris minūtēm pita uzpūtīsies ar gaisa kabatu. Ir pietiekoši pitu grilēt tikai no vienas puses, bet, ja vēlas restīšu nospiedumus no abām pusēm, maizīti apveļ otrādi un grilē arī no otras puses. Ja tomēr cepoties pita neveido gaisa kabatu, vispirms pārliecinās, vai panna ir gailoši karsta. Pēc tam pārliecinās, vai pitas mīkla ir mitra. Ja panna ir gailoši karsta, es ieteiktu katrai pitas maizītes mīklai pievienot pāris piļu ūdens un mīklu pārmīcīt un vēlreiz izrullēt.